Felek Kartofelek... czyli finał XIII Majówki z wierszem

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 15 maja 2017    17:03

Tydzień bibliotek (8-15 maja) obfituje w wydarzenia! Jednym z najmilszych był XIII międzyszkolny konkurs recytatorski "Majówka z wierszem" - w tym roku pod hasłem "Bajczytanki Pani Hanki".  

Chodzi o wiersze Pani Hanny Niewiadomskiej - mieszkanki Legionowa i - jak sama o sobie mówi - z wykształcenia poligrafa, z wyboru mamy trzech synów, poetki z przypadku. Szczęśliwego przypadku - można by dodać. Pani Hanna wydaje swoje wiersze od 2003 roku. Pisała je dla swoich synów, publikowała najpierw w prasie lokalnej. Teraz jest autorką 3 zbiorów wierszy dla najmłodszych - wierszy rytmicznych, dowcipnych, poruszających ważne tematy z przymrużeniem oka. Hanna Niewiadomska była - ku uciesze dzieci - przewodniczącą jury tegorocznego konkursu. W skład jury weszła również - zawsze gotowa do pomocy - Pani Agnieszka Lużyśska (przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Marki), Beata Szczypkowska (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach) i Małgorzata Rowicka (dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Marki).
W finale "Majówki z wierszem" wzięło udział 43 dzieci z klas 0-3 a laureatami są:
I miejsce - Piotr Zygmunt (SP nr 1)
II miejsce - Gabriela Boguszewska (SP nr 1) i
- Natalia Wysocka (SP nr 2)
III miejsce - Wiktor Olkowski (SP nr 3) i
- Aleksander Kowalski (SP nr 1)
Wyróżnienia: Nikola Kucharska (SP nr 2)
Maja Jaczewska (SP nr 5)
Rozalia Rewerska (SP nr 4)
Igor Kotliński (SP nr 3)
Majówka z wierszem jest wspólnym przedsięwzięciem Biblioteki Publicznej Miasta Marki i Zespołu Samokształceniowego Nauczycieli Bibliotekarzy zrzeszającego bibliotekarki mareckich szkół. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach - za rok spotkamy się w Szkole Podstawowej nr 1.

Galeria

zdjecie: 100063
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry