Pies - przyjaciel człowieka

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 19 maja 2017    15:27

Dlaczego psa nazywamy przyjacielem człowieka, jak należy się nim opiekować, jak możemy pomóc bezdomnym zwierzętom - na te i inne tematy rozmawialiśmy na dzisiejszym spotkaniu  ze starszakami z Publicznego Przedszkola nr 2 w Markach.

Po raz kolejny wróciliśmy do pięknej książeczki Benjamina Chouda pt. "Żegnaj Skarpetko", która opowiada o odpowiedzialności, przyjaźni i wzajemnym zaufaniu. To mądra lektura dla małych dzieci, będąca pretekstem do rozmowy o uczuciach i emocjach. Przedszkolaki aktywnie włączyły się do rozmowy o zwierzątkach, które mają w domu, w jaki sposób opiekują się nimi, co one lubią, kiedy są szczęśliwe. Na zakończenie spotkania wspólnie obejrzeliśmy ciepły i wesoły film pt. "Reksiowa wiosna".

Galeria

zdjecie: 100237
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry