Konferencja z Polakami, którzy ratowali Żydów.

START:    28 maja 2017

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 19 maja 2017    16:07

Szanowni Państwo,

w niedzielę, 28 maja br., w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie będzie miała miejsce konferencja pt. Polska wieś ratująca Żydów. Spotkanie przyjmie niezwykłą formę, albowiem głos zabiorą świadkowie wydarzeń, którzy opowiedzą o tym jak ich rodziny ratowały Żydów przed zagładą.


Konferencja została podzielona na dwa bloki. Pierwszy rozpocznie się o godz. 14., drugi o 15.30. Uczestnicy konferencji obejrzą krótkie materiały filmowe o Polakach ratujących Żydów, a także spotkają się z ludźmi, którzy - mimo upływu lat - wciąż pamiętają, jak ich rodziny narażały życie, by pomóc Żydom. Każda część zakończy się dyskusją. Organizatorzy zapewniają, że każdy będzie mógł zabrać głos.


Zachęcamy, by w to niedzielne popołudnie wybrać się na Krakowskie Przedmieście do CBR i spotkać się z bohaterami, którzy nie pozostali obojętni na los swoich sąsiadów.


Na spotkanie zaproszeni są wszyscy, którzy chcą poznać historie sąsiedzkiej pomocy na terenie polskiej wsi w czasie II wojny światowej. Konferencji będzie towarzyszyć wystawa "Polska wieś ratująca Żydów", która w budynku Biblioteki będzie dostępna jeszcze przez ok. miesiąc po spotkaniu.


Konferencja i wystawa "Polska wieś ratująca Żydów" są finansowane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.


Spotkanie jest organizowane przez Fundację Righteous for the World oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą. Pomiędzy blokami organizatorzy przewidują przerwę kawową z poczęstunkiem. Wstęp wolny.


 

Galeria

zdjecie: 100245
fot. 1
zdjecie

Tomasz Paciorek

Strzelec wyborowy Tireur Delite 2e REI Legion Etrangere Francaise.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry