UKS Struga prosi o Wasze głosy

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 23 maja 2017    20:34

"Z odrobiną nieśmiałości" marecki klub ubiega się o grant z Fundacji Aviva.


Mareckie dzieci trenują jazdę na rowerze na terenie mobilnego miasteczka ruchu drogowego, a uczniowie trzech szkół mogą już korzystać z kreatywnych stref gier chodnikowych. Co łączy te dwa projekty? Zostały przegłosowane przez mieszkańców w konkursie "To dla mnie ważne", organizowanym przez Fundację Aviva, a następnie obficie dofinansowane przez fundatora.

Kolejny wniosek konkursowy przygotował UKS Struga, który niedawno obchodził 20 urodziny i wychował wielu znakomitych warcabistów. Strużański klub po raz drugi przygotowuje IV Mistrzostwa Polski w warcabach, które odbędą się 7-9 lipca.

"Z odrobiną nieśmiałości zgłosiliśmy do konkursu mini projekt związany z Mistrzostwami Polski Dzieci 2017. Pomóżcie ożywić Kombinację i Debiuta - oddajcie swój głos! To dla nas ważne :)" - oznajmia UKS Struga.

O co chodzi?

"Celem naszym jest pozytywne zaistnienie naszej dyscypliny w świadomości polskich rodzin, zachęcenie najmłodszych dzieci do uprawiani sportów umysłowych, pokazanie Polakom że warcaby też mogą być atrakcyjną dyscypliną sportową. Chcemy, aby uczestnicy mistrzostw odebrali te zawody jako wyjątkowe, żeby dzieci miały w swoich domach pierwsze zdobyte trofea turniejowe, które zachęcą je do treningów w klubach lokalnych i udziału w kolejnych zawodach" - tłumaczą przedstawiciele UKS Struga.

I dodają:

"Dzięki dotacji chcielibyśmy sfinansować dwa projekty:

1. Uszyć lalki-szmacianki według indywidualnego projektu: dziewczynkę o imieniu Kombinacja oraz chłopca o imieniu Debiut. Lalki podarowane zostaną dzieciom uczestniczącym w turnieju. Każde dziecko otrzyma jedna lalkę: dziewczynki dostaną Kombinację, chłopcy- Debiuta. Imiona lalek są oczywiście terminami ze strategii warcabowej - chcieliśmy powołać do życia postaci związane z warcabami, a jednocześnie takie, z którymi dzieci mogłyby sie identyfikować

2. Wydrukować książeczkę dla dzieci zawierającą bajkę oraz wiersze o warcabach napisane przez współpracującą z UKS Struga poetkę i pedagog dziecięcą Katarzynę Kępińską. Książeczka zilustrowana zostanie rysunkami dzieci. Publikację planujemy podarować dzieciom biorącym udział w Mistrzostwach".

Link do głosowania

Galeria

zdjecie: 100285
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry