Delegacja MSG w hołdzie obrońcom Lwowa

Paweł Pniewski MSG BlogPawłaPniewskiego

 24 maja 2017    18:02

2 maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, delegacja Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego złożyła wizytę na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, by oddać hołd zasłużonym Polakom spoczywającym na jednej z najważniejszych nekropolii, znajdujących się na Kresach.

Biało czerwone kwiaty z herbem Marek na wstędze zostały złożone na Mogile Pięciu Nieznanych z Persenkówki znajdującej się w centralnej części Cmentarza Orląt Lwowskich, na symbolicznym grobie generała Tadeusza Rozwadowskiego - dowódcy obrony Lwowa w latach 1918-1919 i szefa Sztabu Generalnego w okresie Bitwy Warszawskiej w sierpniu 1920 roku oraz w katakumbach przy krypcie upamiętniającej trzynastoletniego Antosia Petrykiewicza - najmłodszego kawalera orderu Virtuti Militari.

Nasza delegacja zapaliła również znicze w kwaterze "Żelaznej Kompanii" - gdzie spoczywają weterani Powstania Listopadowego 1830-1831 oraz na grobach naszych wielkich rodaków: pisarek Marii Konopnickiej i Gabrieli Zapolskiej, oficera wojska polskiego Konstantego Juliana Ordona i matematyka Stefana Banacha.

Galeria

zdjecie: 100298
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry