Relacja z III Turnieju GP Mazowsza 2017 w Warszawie

25 maja 2017    18:35

Na warcabowej mapie turniejów z cyklu Grand Prix Mazowsza pojawił się kolejny punkt - V Liceum Ogólnokształcące im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie. To właśnie w murach tej szkoły w dniu 18.03.2017 odbył się III turniej z cyklu Grand Prix Mazowsza w warcabach.

Organizatorami wydarzenia były uczennice tego liceum: Karolina Sobolewska, Martyna Milewska i Emilia Szulc we ścisłej współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Struga z Marek. Sponsorami imprezy były firmy: Europlast, MindCloud, Godan. Bardzo duży wkład w sponsorowanie turnieju miała także Rada Rodziców ww szkoły.

Turniej (warcaby 100-polowe) rozpoczął się tradycyjnie o godz. 11:00. Z niecierpliwością oczekiwało tej godziny 76 uczestników, którzy grali w 4 kategoriach wiekowych (do lat 8, 10, 13 oraz kategoria OPEN). Zawodnicy reprezentowali kluby z wielu odległych miast Polski - Wrocławia, Lipna, Bydgoszczy, Poczesnej, Błonia, Mińska Mazowieckiego oraz tradycyjnie z Marek i Słupna. Było nam niezmiernie miło gościć także utytułowanych zawodników z Białorusi, którzy przyjechali do Polski na warcabowy trening (mecz Polska-Białoruś z zawodnikami UKS Struga oraz turniej GP Mazowsza).

Na salach gry panowało jak zwykle skupienie, powietrze było aż gęste od pomysłów na zagrania i planowane kombinacje. Mimo tego, że każdy chciał wygrać, atmosfera była miła i panowały przede wszystkim zasady fair play. Organizatorzy zadbali także o to, aby pomiędzy partiami można było choć chwilę odpocząć - a to zapewniał słodki poczęstunek. Nic tak nie osusza łez porażki jak słodka czekoladka. Młodsi zawodnicy zakończyli rozgrywki około godz. 16:00, a starsi potrzebowali jeszcze godziny, aby wyłonić najlepszego spośród siebie.

Nagrodami w turnieju były medale oraz bony do wykorzystania w sieci sklepów Empik. Wylosowana została również dodatkowa nagroda w postaci warcabowego zegara.

W kategorii OPEN wygrał Łukasz Kosobudzki (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki), zaraz za nim, na drugim miejscu znalazł się Andrzej Słapiński (WKS 100 Gram Warszawa) a na trzecim miejscu był Karol Dudkiewicz (LKS Olymp Błonie).

W kategorii do lat 13 prawie całe podium zajęli zawodnicy z UKS Struga. Turniej wygrał Kacper Waś, drugie miejsce zdobył Jakub Broma - obaj UKS Struga, na trzecim miejscu znalazł się Łukasz Jędrasik (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki).

W kategorii orlików, złoto zdobył przedstawiciel z Białorusi Maksim Chernik, zaraz za nim był przedstawiciel UKS Struga Michał Muzaj, a trzecie miejsce zajął Filip Zalewski (GKS Diagram Mińsk Mazowiecki).

W najmłodszej kategorii wiekowej na najwyższym miejscu podium stanął Filip Gotowski (MDK 1 Bydgoszcz), tuż za nim znaleźli się zawodnicy UKS Struga - Krystian Jóśk i Bartosz Jóśk.

Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy oraz życzymy wielu sukcesów!