Tablica pamiątkowa ku czci Flory i Johna Briggsów.

START:    11 czerwca 2017

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 29 maja 2017    12:10

Szanowni Państwo,

w ramach obchodów 100-lecia parafii pw. Św. Izydora w Markach, Stowarzyszenie "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" wystąpiło z inicjatywą odsłonięcia marmurowej tablicy pamiątkowej (projekt tablicy poniżej) ku czci Flory i Johna Briggsów, głównych fundatorów budowy i wyposażenia najstarszego w Markach kościoła.

Odsłonięcie tablicy zaplanowane jest na 11 czerwca po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele parafii św. Izydora przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 93 w Markach.  Na uroczystość przybędą przedstawiciele ambasady Królestwa Wielkiej Brytanii, goście z Bradford - rodzinnej miejscowości rodziny Briggsów oraz władze samorządowe naszego miasta. Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do licznego udziału w uroczystości odsłonięcia długo oczekiwanej tablicy, która będzie darem wdzięcznych parafian.

Jednocześnie informujemy, że koszt tablicy wraz z montażem wynosi ok. 2 000 zł. Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć naszą inicjatywę i dołożyć swoją cegiełkę do tej pamiątkowej tablicy to uprzejmie prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia z dopiskiem "DAROWIZNA".

 Nr konta

92 1240 1082 1111 0010 6290 6426

 

Galeria

zdjecie: 100590
zdjecie

Tomasz Paciorek

Strzelec wyborowy Tireur Delite 2e REI Legion Etrangere Francaise.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry