Noc Bibliotek - wydanie trzecie krajowe...

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 6 czerwca 2017    14:41

...była jednocześnie inauguracją XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.  W Bibliotece Publicznej Miasta Marki przy ul. Lisa Kuli 3A czytelnicy mieli okazję przenieść się w egzotyczny świat japońskich baśni z  Pawłem Piotrowiczem  i Studiem Artystycznym "Arlekin". Przedstawienie teatralne  "Rybak i Żuraw", warsztaty tworzenia kukiełek, wspólne czytanie baśni japońskiej "Łubianki z wróblowego domu" wciągnęły naszych gości bez reszty. Krótki wykład na temat lalek teatralnych wprowadził uczestników w nieznany świat  czempurytów, pacynek, jawajek i kibuku. Japońska podróż w Noc Bibliotek zakończyła się tworzeniem cudaków z baloników , które wraz z własnoręcznie wykonanym ptakiem - kukiełką  były pamiątką  nietypowego wieczoru w bibliotece.

Biblioteka Publiczna Miasta Marki i Filia w Strudze (relacja wkrótce) po raz pierwszy wzięła  udział w ogólnopolskiej akcji, której głównym organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, a współorganizatorami Fundacja ABC  XXI Cała Polska Czyta Dzieciom i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Akcja otrzymała wsparcie również od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego. Dodatkową atrakcją udziału biblioteki  w Nocy Bibliotek jest prawo do publicznej projekcji  filmu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra". Film jest ekranizacją bardzo popularnej serii książek dla dzieci.  Okres wykupionej licencji trwa do 17 czerwca . Już w najbliższy  czwartek odbędzie się projekcja dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 . Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Galeria

zdjecie: 101229
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry