II Noc Bibliotek w Strudze

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 8 czerwca 2017    11:41

"Czytanie porusza" - pod takim hasłem odbyła się 3 czerwca 2017 r. w Bibliotece w Strudze impreza promująca książkę i czytelnictwo. 
W godzinach 17:00 - 21:00 na uczestników czekały różne propozycje spędzania wolnego czasu.
Główna sala biblioteki stała się pokojem gościnnym, rodzice przy kawie, herbacie i cieście toczyli rozmowy o książkach, które ich najbardziej poruszyły (stworzyli "Ranking Najbardziej Poruszających Książek").
"Sezon na truskawki" zaowocował dwiema tacami owocowych szaszłyków przygotowanych przez mamy. W czytelni można było obejrzeć kroniki szkolne, wystawę książek i archiwalnych materiałów o Markach w związku z 50-tą rocznicą nadania miastu praw miejskich, przejrzeć i wypożyczyć nowości i bestsellery czytelnicze. Dodatkową atrakcją dla dzieci był konkurs ze znajomości mapy Marek. Powodzeniem cieszyła się sala gier planszowych. W sali plastycznej chętni mogli pomalować twarze, z szyszek - przy użyciu kleju, listków, koralików i złotej taśmy - powstały barwne szyszkowe kwiaty. Młodzi architekci mareckiego krajobrazu tworzyli do zdjęć budynków i miejsc charakterystycznych dla miasta (np. siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej, stadion Marcovii) nowe, wymarzone otoczenie.
Organizatorzy przygotowali też specjalną salę dla dorosłych - odbywały się tam zajęcia oddechowe jogi i wyklejanie "Mapy marzeń". W plenerze - "Czytanie na kocyku", "Kredą na chodniku" i gra terenowa, która wzbudzała duże zainteresowanie - poszukiwanie złodzieja książek oraz mecz piłki nożnej i zabawy sportowe.
Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na Dni Marek i otrzymali specjalne wydanie Biuletynu informacyjnego marki.pl.

Organizatorzy II "Nocy Bibliotek" serdecznie dziękują:
- Burmistrzowi Miasta Marki Jackowi Orychowi za przekazanie notesów, długopisów, kubków, książek, cukierków a przede wszystkim - maskotek "Pana Cegiełki", które były pamiątką dla uczestników imprezy.
- Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 Elżbiecie Piszcz za pomoc w organizacji imprezy.
- Agacie Jałosińskiej i Justynie Turowskiej za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.
- "Klubowi Miłośników Książek" - uczennicom kl. VI SP i I Gimnazjum za zaangażowanie i pracę z dziećmi.
- Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników II "Nocy Bibliotek" (50 dzieci i 25 rodziców) za chętne podejmowanie różnych działań i stworzenie przyjaznej atmosfery podczas tego wieczoru.

 

Elżbieta Jałosińska i Urszula Paszkiewicz bibliotekarki ze Strugi

Galeria

zdjecie: 101269
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry