Wręczenie przez markowian darów Polakom na Wschodzie. Reportaż TVP 1.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 8 czerwca 2017    12:10

Szanowni Państwo,

6 czerwca br. na antenie TVP1 o godz. 16:25 został wyemitowany program pt.: "Obserwator". W programie tym mogliśmy obejrzeć reportaż z przekazania rodzinom polskim na Ukrainie darów i pomocy finansowej.

Dary Rodakom na Kresach przekazali uczestnicy II Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Warszawa - Monte Cassino.

Dariusz Chmielewski - Komandor Rajdu, pomysłodawca zbiórki darów (na zdjęciu pierwszy z lewej). Krzysztof Banaś - Wicekomandor Rajdu (na zdjęciu pierwszy z prawej). Artur Rytel-Andrianik - Kwatermistrz Rajdu ( pośrodku zdjęcia)  Klaudia Chmielewska (na zdjęciu druga z lewej) i Mariusz Siwiecki - uczestnicy Rajdu. Akcję koordynowali: Artur Niemczyk oraz Agnieszka Szafrańska.

Dary zostały zebrane w zbiórce ogłoszonej przez Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA jeszcze przed startem Rajdu. Na Ukrainę osobiście zawiózł je Artur Rytel-Andrianik, prezes Fundacji Righteous for the World i jednocześnie kwatermistrz Rajdu oraz członek Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA".

Materiał z tych niezwykle pięknych i wzruszających spotkań możecie Państwo ponownie obejrzeć klikając TUTAJ Zapraszamy do oglądania.

Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim Darczyńcom z Marek i Dąbrówki oraz PGNiG Termika za zaangażowanie w akcję oraz informujemy o podjęciu prac nad nową zbiórką darów dla Polaków na Wschodzie. O szczegółach akcji poinformujemy Państwa odrębnym postem.

Galeria

zdjecie: 101282
fot. 1
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry