Drogie Panie pracujące w bibliotece, Wspaniali Czytelnicy.

Krzysztof Bychowski

 30 czerwca 2009    11:48

Mam małą prośbę, powiedzmy, że niby-apel. Proponuję więcej aktywności i samodzielności. Dziś stałam w kolejce, żeby oddać i wypożyczyć książki, zbędne dziesięć minut, ponieważ jedna z młodych czytelniczek poprosiła, by pani bibliotekarka ją obsłużyła. Problem nie w tym, że stałam w kolejce, nie w tym też, że za długo, bo jestem niecierpliwa czy też korona mogłaby mi spaść z głowy. Problem w tym, że młoda czytelniczka, bodajże licealistka, nie zadała sobie nawet trudu samodzielnego poszukiwania dramatów Moliera, ale wymieniając potrzebne tytuły, oczekiwała, aż pani bibliotekarka przewertuje kilka pozycji z półki i poda szanownej pod nos.

Kobiety! Wychowujmy się nawzajem do większej zaradności życiowej. Pani bibliotekarka mogłaby, zamiast wyręczać młódkę, wskazać, gdzie i w jaki sposób szukać - nastolatka możliwe, że za chwilę będzie studentką i jak tak dalej pójdzie, zginie śmiercią tragiczną w jakiejkolwiek bibliotece uczelnianej, o BUW-ie nie wspominając. Młoda czytelniczka mogłaby sama popatrzeć na te kilka półek z literką M, jeśli nie wie, pod jaką literaturą szukać Moliera - takowych nie ma dużo, a zawsze można spytać o kraj importu.

Wszystko rozumiem - mamy fatalną pogodę i niskie pensje, ale siejemy obojętność - zbieramy postawę roszczeniową i wyuczoną bezradność. Chyba że to tak świadomie i celowo, przygotowując przyszłych interesantów po drugiej stronie budynku przy Lisa Kuli 3.

Aleksandra Nizioł

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry