Odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Briggsom.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 13 czerwca 2017    12:22

Szanowni Państwo,

dzięki staraniom Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" oraz zaangażowaniu parafian w dniu 11 czerwca 2017 r. o godz. 9:00 w kościele parafii św. Izydora w Markach miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej jednym z głównych fundatorów budowy i wyposażenia tego najstarszego w Markach kościoła - Florze i Johnowi Briggsom.

Po Mszy św., odprawionej w intencji parafian w 50 lecie nadania praw miejskich oraz w 100 lecie powstania parafii, odbyła się krótka prelekcja historyczna na temat fundatorów naszej mareckiej świątyni. Prelekcję wygłosił Prezes Stowarzyszenia "MPS" - Zbigniew Paciorek, regionalista i pasjonat historii.

Po prelekcji, uroczystego odsłonięcia i poświęcanie tablicy pamiątkowej dokonał proboszcz parafii św. Izydora ks. Kazimierz Sztajerwald. W odsłonięciu tablicy licznie uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta, władze samorządowe Marek oraz delegacja z Bradford - rodzinnego miasta Briggsów z dr Sarą Dietz na czele.

Inicjatorką powstania i zamontowania tablicy pamiątkowej jest - Bogusława Sieroszewska, wiceprezes Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA".

Tablica znajduje się w kościele parafii św. Izydora przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 93 w Markach, wchodząc do kościoła głównym wejściem po jego lewej stronie.

Napis na tablicy brzmi: PAMIĘCI FLORY Z GRANZOWÓW BRIGGS 1861-1938 JEJ MĘŻA JOHNA BRIGGSA 1856-1911 GŁÓWNYCH FUNDATORÓW BUDOWY I WYPOSAŻENIA TEJ SWIĄTYNI W 100 LECIE POWSTANIA PARAFII 1917-2017 WDZIĘCZNI PARAFIANIE

Na tablicy znajduje się również herb miasta Bradford.

Poniżej krótka fotorelacja z uroczystości oraz link do filmiku KLIKNIJ TUTAJ

Galeria

zdjecie: 101506
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry