Czwarty Bieg Nocny Marek

START:    24 czerwca 2017

Tadeusz Markiewicz MSG

 13 czerwca 2017    18:43

Takiej imprezy sportowej w powiecie wołomińskim prawdopodobnie jeszcze nigdy nie było. 24 czerwca 2017 roku w godzinach popołudniowych i wieczornych Marki staną się mekką biegaczy. Tego dnia odbędzie się IV edycja biegu "Nocny Marek", dedykowanego tym wszystkim, którzy cenią sobie sportowy i zdrowy tryb życia. Od godziny 17.00 na miejskim stadionie w Markach rozpocznie się cykl imprez sportowych, którego zwieńczeniem będzie bieg na 10 km, prowadzący ulicami miasta. Ta niezwykła uroczystość będzie wypełniona także wydarzeniami towarzyszącymi. Przewidujemy m.in. gry i zabawy, które przyciągną nie tylko biegaczy, ale również tych mieszkańców Marek, którzy na co dzień nie uprawiają sportu.

Zawody zaczynają się o godz. 17.00 od biegów przeznaczonych dla najmłodszych. W tej części przewidujemy około 250 młodych zawodników od przedszkolaków do dzieci szkolnych do 15 lat.

Kolejną częścią imprezy jest marsz Nordic Walking - tu przewidzieliśmy limit 50 zawodników.

Ukoronowaniem sobotniej uroczystości jest bieg na 10 km, prowadzący przez ulice Marek. Start godzina 21.00. Limit to 500 zawodników - obecnie na liście zapisanych jest ponad 230 osób z Marek oraz gmin ościennych.

Po zakończeniu poszczególnych biegów przewidzieliśmy uroczyste wręczenie nagród. Największa ich liczba jest przewidziana dla biegu głównego dla następujących kategorii:
- generalnej (kobiety, mężczyźni),
- wiekowej (16-39, 40 plus, kobiety, mężczyźni),
- drużynowej,
- mareckiej (najszybszy mieszkaniec i mieszkanka Marek),
- najszybszy Marek

W ramach obchodów 50-lecia nadania praw miejskich przewidziana jest również nagroda specjalna dla najszybszego pięćdziesięciolatka.

Będzie też można biegowo wesprzeć rehabilitację 10-letniej Mai.

ZAPISY na stronie internetowej biegu www.nocnymarek.net


Organizatorami imprezy są: Miasto Marki, Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze oraz Klub Sportowy Markowi Biegacze.

Galeria

zdjecie: 101681
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry