Mareccy liderzy poszukiwani

START:    30 czerwca 2017

Tadeusz Markiewicz

 14 czerwca 2017    09:14

Organizator Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości szuka osób, które poprowadzą znane akcje społeczne w naszym mieście.Ruszyła rekrutacja Liderów do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości - wolontariatów organizowanych przez Stowarzyszenie Wiosna. Kandydaci mogą zgłaszać się do 30 czerwca przez stronę www.superw.pl Poszukiwani są oczywiście również liderzy w naszym mieście.

- Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że bycie liderem to niesamowita przygoda, niezapomniane wspomnienia, duża dawka wiedzy i możliwość poznania całego mnóstwa osób. Paczka łączy ludzi, pokazuje inny aspekt pomocy i wrażliwości. Bycie liderem to praca w zespole i z zespołem, nikt nie jest pozostawiony sam sobie. Jako koordynator regionalny m.in. w Markach, dołożę wszelkich starań, aby lider w tym rejonie czuł się jak najlepiej i czerpał jak najwięcej radości - mówi Katarzyna Sikora, koordynator regionalny Szlachetnej Paczki na terenie województwa mazowieckiego.

Szlachetna Paczka co roku dociera do dziesiątek tysięcy ludzi żyjących w prawdziwej biedzie, dając im nadzieję na lepsze jutro. Akademia Przyszłości to siostrzany projekt - pomaga dzieciom z problemami przezwyciężyć szkolne trudności i uwierzyć w siebie. Aby to wszystko mogło się udać, niezbędni są liderzy, którzy poprowadzą oba projekty w swojej lokalnej społeczności.

"Lider rekrutuje wolontariuszy i koordynuje ich pracę. Celem całego zespołu jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z problemami, a potem połączenie ich z darczyńcami chcącymi przygotować dedykowaną dla nich pomoc.  W całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tys. rodzin" - informuje Stowarzyszenie Wiosna.

Jego przedstawiciele podkreślają, że funkcja lidera pozwala zdobyć najbardziej pożądane na rynku pracy umiejętności: zarządzanie projektami, zarządzanie ludźmi, umiejętność pracy w zespole.

- Zostałem liderem na pierwszym roku studiów, nie mając żadnego doświadczenia zawodowego. Teraz jestem już na trzecim roku i pracuję jako project manager w firmie IT. W swojej pracy robię praktycznie to samo, co robiłem jako lider w Paczce: rozpoznaję potrzeby klienta, ustalam plan działania, deleguję zadania i pilnuję, żeby wszystko było wykonane na czas - mówi Damian Markowski, Lider Rejonu Muszyna w XV edycji Szlachetnej Paczki.

- Wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji, w tym biznesowych - dodaje ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Jak się zgłosić? Stowarzyszenie Wiosna przygotowało krótkie vademecum:

- Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl

- Przyjedź na szkolenie, gdzie dowiesz się wszystkiego o byciu liderem.

- Przejdź przez rozmowę rekrutacyjną.

- Podejmij decyzję o rozpoczęciu wyzwania.

- Podpisz umowę i zacznij działać

Rekrutacja Liderów potrwa do 30 czerwca. Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę lokalizacji, kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

 

Galeria

zdjecie: 101698
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry