Decyzja dla WOW ostateczna - Echo Podwarszawskie nr 12

Krzysztof Bychowski

 3 lipca 2009    12:25

Jest decyzja środowiskowa dla wschodniej obwodnicy Warszawy na odcinku od węzła Lubelska do Marek. To decyzja ostateczna, prace nad projektami mogą ruszać.

Decyzja dotyczy wariantu IIIA, czyli biegnącego od Lubelskiej w poprzek Traktu Brzeskiego przez Wesołą, Rembertów, Zielonkę i Ząbki do Marek. - Decyzja jest ostateczna, prowadzone są prace projektowe nad opracowaniem koncepcji programowej dla przebiegu tej trasy - mówi Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przy okazji zapytaliśmy rzeczniczkę o postępy prac przy odcinku trasy S8 od Marek do Radzymina. - Obecnie trwają prace związane z przygotowywaniem prze-targu na wyłonienie wykonawcy dalszych prac projektowych pod kątem opracowania koncepcji programowej, jak i materiałów do wniosku o uzyskanie decyzji ze-zwalającej na realizację inwestycji drogowej - mówi M. Tarnowska.

Na forach internetowych kierowcy zastanawiają się też, co będzie z ulicą Piłsudskiego w Markach, kiedy obwodnica S8 będzie już ukończona. Mieszkańcy obawiają się, że Piłsudskiego zostanie zdegradowana do statusu drogi gminnej, a tym samym miasto będzie musiało przejąć dziurawą i obciążoną sporym ruchem trasę.

- Odnośnie ul. Piłsudskiego w Markach i jej losów po oddaniu do użytku S8, za wcześnie jeszcze o tym rozmawiać. Tę kwestię będziemy rozważać na kolejnym etapie projektowania, a właściwie pod jego koniec. Można przypuszczać, że ta ulica nie stanie się drogą gminną z uwagi na to, iż jest to jeden z głównych wylotów z Warszawy na wschód Polski - uspokaja M. Tarnowska.

(wt)


Echo Podwarszawskie zaprasza do lektury nowego wydania pod adresem:
www.gazetaecho.pl

W numerze:
- Będzie tunel pod torami
- Z Marek nie na Bankowy
- Decyzja dla WOW ostateczna
- Kronika policyjna
- Orlik tym razem w Ząbkach
- Nowego nocnego nie będzie
- Start wodociągów

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry