Marcovia połączyła się z Mazurem Radzymin

Paweł Jaczewski Marcovia

 4 lipca 2009    00:37

Drużynom rywalizującym w pierwszej grupie warszawskiej ligi okręgowej w nowym sezonie przybędzie wymagający rywal. Marcovia Marki, która w obecnych rozgrywkach broniła się przed degradacją do A klasy, połączyła się z Mazurem Radzymin. Dokładnie, to przeniósł się sponsor radzymińskiego klubu, a wraz z nim barwy zmieni dwunastu zawodników Mazura - mówił były szkoleniowiec Marcovii Andrzej Greloch.

Według nieoficjalnych informacji sponsor Mazura nie był zadowolony ze współpracy z włodarzami miasta, którzy w bardzo małym stopniu pomagali w finansowaniu klubu.
Nowym trenerem Marcovii ma zostać Krzysztof Etmanowicz. Ten doświadczony szkoleniowiec prowadził m.in. w sezonie 1991/92 Legię Warszawa, a w roku 1995 rozpoczął pracę trenerską w Markach. W ostatnim sezonie prowadził wspólnie z Kazimierzem Budą Mazura Radzymin, będąc asystentem byłego reprezentanta Polski.
Przejście sponsora i znaczny ubytek kadry nie spowodował wycofania się Mazura z ligowych rozgrywek. Drużyna w nadchodzącym sezonie będzie występować w jednej z grup czwartej ligi.

Źródło : www.futbol-mazowsze.net

Ja, jako kibic liczę w tej sytuacji, że skład Marcovii w najbliższym sezonie to nie będzie 11. piłkarzy Mazura, ale będą też gracze z obecnego składu Marcovii, albo tacy, którzy dużo dla Marcovii zrobili. Na pewno, poza wspomnianym w artykule trenerem Etmanowiczem, wracają byli piłkarze Marcovii stoper Damian Pacuszka "Paka" i bramkarz Krzysztof Ratajczyk"Rataj", co bardzo cieszy. Nie mam natomiast informacji kto jeszcze przechodzi i czy te osoby grały wcześniej w naszym Klubie.


Wcale natomiast nie cieszy mnie informacja, że przechodzi połowa piłkarzy Mazura. Z takim składem będziemy pewnie wymiatali jak Bug w poprzednim sezonie, ale czy o to chodzi ? Ja szczerzę mówiąc wolę dużo bardziej naszą Marcovię nawet w A klasie, ale z wiernymi piłkarzami, którzy oddają dla klubu serce, niż ludźmi, którzy grają za pieniądze i nie mają żadnego stosunku emocjonalnego do naszego Klubu, idą tam gdzie zapłacą, a część może nawet negatywny stosunek do Marcovii ze względu na uprzejmości ze strony naszych Kibiców.
Mimo wszystkiego co napisałem, życzę powodzenia piłkarzom, którzy będą walczyli w barwach Marcovii.

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry