Nowe centrum dystrybucji i magazynów w Markach.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 11 lipca 2017    11:56                    Rok 2017 zapisze się w kalendarzu naszego miasta jako rok pełen wydarzeń. Mam tu na myśli m.in.: 50-lecie nadania praw miejskich, 100-lecie parafii św. Izydora czy też upragnione i wyczekiwane przez wszystkich mieszkańców oddanie do użytku obwodnicy Marek.


Najprawdopodobniej już w IV kwartale tego roku przetaczające się przez nasze miasto tiry pojadą nowo otwartą obwodnicą. Dziesiątki tysięcy aut przestanie rozjeżdżać i truć nasze miasto. Ale czy wszystkie tiry wyjadą z Marek? Na pewno nie... Otóż przy ul. Okólnej 45 w Markach, na terenie dawnej fabryki okładzin ciernych (FOC POLMO), powstaje ogromne centrum dystrybucyjne wraz z magazynami.
Jak twierdzi Burmistrz miasta Jacek Orych nie ma się co martwić, gdyż według analiz do tych magazynów nie będzie dojeżdżało więcej niż do 100 samochodów na dobę. W porównaniu do ilości samochodów przejeżdżających Al. Piłsudskiego rzeczywiście to mało, ale czy tak w rzeczywistości będzie... czas pokaże. Zaś inwestor zapytany o ilość aut mogących korzystać z magazynów nie chce się wypowiadać na ten temat, gdyż jak twierdzi... na tym etapie jest to po prostu niemożliwe.


Najbardziej zaniepokojeni są mieszkańcy pobliskich osiedli mieszkaniowych i domów jednorodzinnych znajdujących się przy ul. Okólnej, Słonecznej, Promiennej czy Grunwaldzkiej. Boją się, że ruch z Al. Piłsudskiego przeniesie się na te tereny. Ich zdaniem spokojna jak dotąd okolica zamieni się w ruchliwą arterię nie nadającą się do mieszkania.


Otwarcie magazynów zaplanowane jest na przełom 2017 i 2018 r.

Galeria

zdjecie: 102296
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry