Kolejna zbiórka darów dla najbardziej potrzebujących Polaków na Wschodzie.

START:    31 sierpnia 2017

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 18 lipca 2017    10:31

Szanowni Państwo,

w kwietniu i maju 2017 r. Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA wraz z Przyjaciółmi zorganizowali zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących Polaków na Wschodzie.

Na apel odpowiedzieli licznie mieszkańcy Marek jak i też mieszkańcy Dąbrówki. Zebrane dary zostały przekazane najbardziej potrzebującym Polakom we Lwowie przez uczestników Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Warszawa - Monte Cassino. Reportaż z przekazania drów nagrany przez TVP1 możemy obejrzeć KLIKAJĄC TUTAJ

Widzimy, ogrom potrzeb. Znaczna część Polaków mieszkających na Kresach żyje w niedostatku. Postanowiliśmy zatem ponownie zorganizować zbiórkę i wspomóc najbardziej potrzebujących naszych rodaków rzeczowo i finansowo - zdecydowanie mówi kwatermistrz Rajdu, Artur Rytel-Andrianik, mieszkaniec Marek, członek zarządu Stowarzyszenia MPS.

Teraz naszą zbiórkę chcemy rozszerzyć o przybory szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci z rodzin Polskich mieszkających na Kresach  - dodaje komandor Rajdu, Dariusz Chmielewski, wiceprezes Stowarzyszenia MPS.

Co zbieramy i czego potrzebujemy?

Przede wszystkim żywność długoterminową:

cukier, olej, makaron, mąkę, ryż, konserwy, kawę, herbatę, słodycze, kaszę, płatki śniadaniowe, art. higieniczne - szczególnie pieluchy jednorazowe dla dorosłych itp.

Artykuły szkolne:

zeszyty, długopisy, kredki, farby, bloki, plastelinę itp.

Komu zostaną przekazane dary?

Polskim rodzinom mieszkającym we Lwowie i okolicach.

Kto przekaże dary?

Członkowie Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA wraz z Przyjaciółmi wspomagającymi zbiórkę oraz motocykliści z Rajdu Monte Cassino.

Kiedy?

Na początku września br.

Gdzie można dostarczyć dary?

Do  barku "Bistro Pomarańcza" przy Al. Piłsudskiego 93 w Markach - bistro znajduje się na parkingu przy urzędzie miasta.

Do sklepu "Delikatesy Struga - Marki" przy ul. Legionowej 1 w Markach.

Do punktu poligraficznego "AND-DRUK-PIECZĄTKI-FOTO" przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 143B (vis a vis dawnego Marcpolu na Pustelniku)

W jakich godzinach i do kiedy można przekazywać dary?

W godzinach otwarcia ww. punktów

od 19 lipca do 31 sierpnia 2017 r.

Liczy się każdy dar serca. Z góry dziękujemy za zainteresowanie.

Szanowni Państwo, dodatkowo informujemy, że po przekazaniu darów odbędzie się specjalne spotkanie, na którym zostanie przedstawiona relacja z przekazania Polakom na Wschodzie zebranych wcześniej darów. O terminie spotkania zostaną Państwo poinformowani odrębnym postem.

Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" (organizator Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Warszawa - Monte Cassino)

Koordynatorem zbiórki jest Agnieszka. Tel 508-121-458

Galeria

zdjecie: 102512
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Tomasz Paciorek

Strzelec wyborowy Tireur Delite 2e REI Legion Etrangere Francaise.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry