Bercik wkracza w drugą dekadę

START:    29 lipca 2017

Paweł Pniewski MSG PrzedszkoleSmerfy UMMarki TPM

 27 lipca 2017    11:58

Do zobaczenia 29 lipca w Markach na kultowym rajdzie rowerowym!

Już jedenasty raz w naszym mieście fani dwóch kółek wyruszą na trasę "Memoriału Bercika" - Wyścigu MTB o puchar Burmistrza Miasta Marki. Sportowa impreza odbędzie się 29 lipca. Mama Huberta, pani Grażyna Manteuffel razem z grupą przyjaciół i ludzi dobrej woli, przy wsparciu władz miasta, zapoczątkowała organizację tego niezwykłego wyścigu w 2007 r. Było to niespełna rok po tragicznej śmierci jej 29-letniego syna Huberta. Startował on w wielu maratonach MTB i w zawodach Pucharu Mazowsza. Jednym z marzeń Huberta było zorganizowanie maratonu MTB na terenie rodzinnego miasta. Niestety, jego plany pokrzyżowała nagła śmierć. Te marzenie udało się spełnić mamie Huberta i przyjaciołom, jednocześnie upamiętniając człowieka zawsze pomocnego, uprzejmego, przyjacielskiego, przepełnionego radością i pasją do rowerów.

A zatem spotkajmy się 29 lipca w Markach! Konkretnie - przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Dużej. Tam zostaną zlokalizowane start i meta wyścigu. Za placem zabaw z dmuchanymi atrakcjami dla dzieci zorganizowany będzie parking.

Młode pokolenie wystartuje bezpłatnie na jednym z dwóch dystansów: 300 m. dla najmłodszych, zaś dla starszych 3500 m. Pojawią się nowe kategorie wiekowe - organizatorzy wprowadzili kategorie wiekowe: K4 i M4 (od 48 roku życia) na dystansach Standard i Sport.

Wzorem lat poprzednich do pokonania będą dwa główne dystanse: Sport (3 pętle po ok. 17 km) i  Standard (1 pętla około 17 km). Opłata startowa wynosi 30 zł, dla mieszkańców Marek - 15 zł. Każdy uczestnik memoriału otrzyma jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny, pamiątkowy medal.

Zapisy ruszają zgodnie z regulaminem 4 lipca o północy, a zakończą się 27 lipca o godzinie 23:59. Regulamin zawodów i mapa wyścigu głównego oraz wyścigów dla dzieci zostaną opublikowane na stronie: www.bercik.netweb.pl.

Nad organizacją wydarzenia pracują przyjaciele Huberta i jego mama Grażyna. Pani Manteuffel przekazała rolę koordynatora Jarosławowi Jaździkowi. Do grona organizatorów dołączyli kolarze z Mareckiego Stowarzyszenia Rowerowego, a współorganizatorem jest Burmistrz Miasta Marki.

Galeria

zdjecie: 102665
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry