Zieleniec 2.0 - nowe życie dzielnicy

Dariusz Pietrucha MSG

 27 lipca 2017    13:45

Rada Miasta przyjęła na wczorajszej sesji wniosek burmistrza o zwiększenie środków na budowę ulic na terenie Zieleńca. Wyremontowana zostanie nie tylko ulica Główna, ale także ulice do niej prostopadłe.

Burmistrz Jacek Orych zmiany na Zieleńcu zapowiadał już pod koniec ubiegłego roku, kiedy przedstawiał propozycje inwestycyjne na 2017 rok. W projekcie budżetu znalazły się środki na budowę kanalizacji deszczowej w ulicy Głównej, wykonanie nowej nawierzchni oraz kontynuację budowy drogi rowerowej od ulicy Sowińskiego aż do drogi wojewódzkiej 631 (Warszawa-Nieporęt). Choć wielu radnych wówczas negatywnie wypowiadało się na temat projektu, uchwała ostatecznie została podjęta. Wszyscy radni Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego głosowali za podjęciem uchwały dającej zielone światło dla rozpoczęcia modernizacji Zieleńca.

Następnie w marcu bieżącego roku odbyło się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Zieleńca, na którym burmistrz wraz z projektantami omawiał koncepcję modernizacji nie tylko Głównej, ale również innych ulic w tym rejonie.

Wczoraj rada miasta przyjęła poprawki do budżetu, w których uwzględniła środki na przebudowę Wesołej, Głównej, Strzeleckiej, Zachodniej, Wiśniowej, Wschodniej i Przyleśnej. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2017-2018.

- Ta inwestycja była długo wyczekiwana przez mieszkańców Zieleńca, których kilka lat temu dotknęły niszczące podtopienia. Choć całość prac potrwa kilka miesięcy i utrudni w pewien sposób życie mieszkańcom, to jednak warto, bo ostatecznie niedoinwestowany Zieleniec stanie się piękną wizytówką Marek - mówi mieszkanka Zieleńca Jolanta Bobel, która wielokrotnie interweniowała u burmistrza przedstawiając problem zalegającej wody opadowej na ulicach i posesjach Zieleńca.

Galeria

zdjecie: 102671

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry