Sportowa, czyli miejsce spotkań

Paweł Pniewski UMMarki

 28 lipca 2017    15:04

Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie placu miejskiego pełnego atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Najpierw mieszkańcy wyklikali plac zabaw w konkursie Nivea. Potem miasto dostało unijne pieniądze i wybudowało drogę rowerową oraz chodnik. Jesienią ruszą też prace przy budowie parking "Parkuj i Jedź". To wszystko się dzieje lub będzie działo przy ul. Sportowej. Ale czy na pewno to już wszystko? Otóż nie! Dziś samorząd Marek, we współpracy z Wodociągiem Mareckim, ogłosił przetarg na przebudowę placu miejskiego w tej części miasta. Pod tym dość formalnym określeniem kryje się budowa miejsca spotkań dla mieszkańców: tych najmłodszych, i tych już pełnoletnich. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, przy Sportowej powstaną:


- plac wodnych atrakcji dla dzieci z multimediami;
- siłownia plenerowa z 13 podwójnymi urządzeniami zgrupowanymi w dwóch stacjach;
- plac ćwiczeń dla dorosłych wyposażony m.in. w poręcze, drabinki i ławki do ćwiczeń;
- park linowy dla dzieci w wieku 3-13 lat o małym stopniu trudności (9 przeszkód, 8 platform drewnianych);
- alejki: spacerowa oraz dla rolkarzy/rowerzystów;
- miejsce pod sezonową gastronomię;
- toaleta publiczna;


- Na realizację części inwestycji (park linowy, siłownia) wskazali mieszkańcy w głosowaniu nad budżetem obywatelskim. Połączyliśmy je z naszymi pomysłami. Dzięki temu powstanie w naszym mieście miejsce spotkań na  świeżym powietrzu z prawdziwego zdarzenia - podkreśla Paweł Pniewski z mareckiego ratusza.


O wyborze wykonawcy prac zdecydują 3 kryteria: cena, okres gwarancji na elementy infrastruktury oraz okres gwarancji na nasadzenia roślin. Termin składania ofert mija  16 sierpnia. Wykonawca  na realizację robót będzie mieć czas do 8 grudnia 2017, natomiast wszystkie nasadzenia krzewów ozdobnych i drzew muszą zostać wykonane najpóźniej do 30 maja 2018 roku.


Galeria

zdjecie: 102679
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry