Złóż wniosek w sprawie 500+

Tadeusz Markiewicz UMMarki OPS

 31 lipca 2017    14:20

Wypełnienie dokumentów w sierpniu zapewni ciągłość wypłaty świadczeń.1 sierpnia, od godz. 8.00, w dziale świadczeń Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach (Lisa Kuli 5A), można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Obecnie jest wypłacane rodzicom ponad 4 tys. mareckich dzieci.

- Marki są młodym miastem, liczba mieszkańców, także tych najmłodszych, szybko rośnie, dlatego starannie przygotowaliśmy się do nowej edycji rządowego programu - mówi Magdalena Rogalska-Kusarek, szefowa Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach, który odpowiada za realizację tego przedsięwzięcia w naszym mieście.

Wiele wskazuje na to, że kumulacja wniosków nastąpi w drugim miesiącu wakacji. Ich złożenie w sierpniu zapewni bowiem ciągłość wypłacenia świadczenia. Wówczas wypłata nastąpi do 31 października.

"Złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. W przypadku gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia" - informuje resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

I dodaje:

"Należy więc pamiętać, że wskutek złożenia wniosku później niż w październiku, prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu zasiłkowego".

Wniosek można złożyć osobiście (OPS Marki, Lisa Kuli 5A), listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej (adres jak wyżej) lub przez internet. W tym ostatnim przypadku rodziny mają do wyboru cztery kanały online. Wśród nich: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, Profil Zaufany, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną.

- Tych, którzy mają taką możliwość, zachęcamy do wykorzystania kanałów elektronicznych - podkreśla Magdalena Rogalska-Kusarek.

Galeria

zdjecie: 102729
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry