Rowerowe partnerstwo samorządów

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 2 sierpnia 2017    12:28

Siedem podwarszawskich gmin wspólnie aplikuje o pieniądze z UE.69 mln zł - tyle pieniędzy będzie do podziału w konkursie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na drogi rowerowe. Do końca sierpnia samorządy mogą aplikować o unijne wsparcie do tego typu inwestycji. By zwiększyć szanse w konkursie, siedem samorządów zawarło partnerskie porozumienie. W tej grupie znajdują się - w kolejności alfabetycznej - Kobyłka, Marki, Nieporęt, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka.

- Marki zostały liderem tego projektu. To nasze drugie tego typu doświadczenie. Za pierwszym razem udało nam się zdobyć unijne dofinansowanie (ok. 9 mln zł), za które już powstały drogi rowerowe przy Sportowej, Sowińskiego i Szkolnej i zostaną wybudowane na wale rzeki Długiej, wzdłuż ulicy Głównej oraz Sosnowej i Kościuszki - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Siódemka samorządów zamierza wybudować prawie 53 km ścieżek dla rowerzystów. Marki chcą przygotować prawie 12 km.

- Zakładamy, że drogi dla jednośladów powstaną w Alei Marszałka Piłsudskiego - w ramach przywracania miejskiego charakteru głównej arterii. Dołączymy do tego finansowanie budowy ścieżek wzdłuż Modrzewiowej, Sobieskiego, Karłowicza, Lisa-Kuli i Granicznej - mówi Jacek Orych.

Termin składania wniosków mija 31 sierpnia.

- Dziękuję wszystkim partnerom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie przedsięwzięcia - dodaje Jacek Orych.

Galeria

zdjecie: 102747
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry