Część Okólnej do kompleksowej przebudowy

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 8 sierpnia 2017    15:55

Prace sfinansuje i wykona prywatny inwestor.Na początku tego roku wykonaliśmy błyskawiczny remont fragmentu ulicy Okólnej (na odcinku od zakrętu do ul. Bielówek). Część mieszkańców zadawała pytanie, czy nastąpi ciąg dalszy. Dziś możemy odpowiedzieć, że tak. Po wielomiesięcznych negocjacjach, we wtorek, burmistrz Jacek Orych podpisał porozumienie z firmą HE Marki 1 dotyczące wykonania kompleksowej przebudowy Okólnej (od Bielówek do Kresowej). To prywatny inwestor, który inwestuje na terenach kupionych od firmy Orco. Wykona on drogowe prace swoim staraniem i na swój własny koszt. Do zakresu jego obowiązków będą należeć:

- przebudowa Okólnej od Bielówek do Kresowej. Oprócz nowej równej nawierzchni powstaną: droga rowerowa, chodnik, pętla autobusowa, parking i oświetlenie;

- wybudowanie kanalizacji deszczowej na odcinku 810 m. w ulicy Okólnej, a także 220 m. w ulicy Kresowej;

Prywatny inwestor będzie mieć 10 miesięcy na realizację prac - od chwili uzyskania niezbędnych pozwoleń. Udzieli na nie 3-letniej rękojmi. Prace przy Okólnej mają toczyć się bez wstrzymywania ruchu (może dojść do tego wyłącznie w uzasadnionych przypadkach). To będzie pierwszy etap prac.

Drugim celem ratusza, w kolejnych latach, jest kompleksowe odwodnienie tego terenu - zarówno przemysłowego jak i tego, który jest przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe. Urząd Miasta negocjuje udział inwestora w tej inwestycji.

Trzecim celem Urzędu Miasta jest przebudowa ulicy Słonecznej, która uwzględnia skrzyżowanie z Aleją Marszałka Piłsudskiego. Do współfinansowania inwestycji ratusz zamierza zaprosić firmy, których siedziby są zlokalizowane w tej okolicy.

Dogowe przedsięwzięcie HE Marki 1 to kolejny przykład, gdy prywatny inwestor finansuje bądź współfinansuje ogólnodostępną marecką infrastrukturę. Wcześniej - przy udziale lokalnych deweloperów - powstały ul. Promienna oraz część ul. Szkolnej. Tym razem jest po projekt liczony nie w setkach tysięcy, ale milionach złotych, które, gdyby nie zaangażowanie inwestora - musiałby wydać budżet miasta.

 

 

Galeria

zdjecie: 102818
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry