Chodnik przy powiększonej szkole

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 16 sierpnia 2017    16:43

Szukamy wykonawcy projektu, który zwyciężył w mareckim budżecie obywatelskim.Kończą się rozbudowa i remont szkoły podstawowej przy Okólnej. To nie koniec zmian w sąsiedztwie tej placówki. W środę, 16 sierpnia, ogłosiliśmy przetarg na budowę chodnika i zjazdów na odcinku od 11 Listopada do Głowackiego. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do powiększonej szkoły. W ubiegłym roku projekt uzyskał poparcie mieszkańców w mareckim budżecie obywatelskim.

Prace przy Okólnej muszą zostać zrealizowane najpóźniej do 8 grudnia. O wyborze wykonawcy inwestycji zdecydują: cena oraz gwarancja i rękojmia (najkrótszy możliwy okres to 36 miesięcy, maksymalny 60 miesięcy). Otwarcie ofert nastąpi 31 sierpnia.

To kolejny projekt z mareckiego budżetu obywatelskiego, który wjedzie w fazę realizacji. W tym roku powstały dwie siłownie plenerowe. Do piątku czekamy na oferty wykonawców w przetargu na przebudowę placu przy Sportowej. W skład tej inwestycji wejdą m.in. siłownia plenerowa i park linowy, zwycięskie w obywatelskim głosowaniu. W sierpniu zakończy się projekt "Zaczarowany świat muzyki", czyli cykl letnich koncertów w Parku Briggsów.

Również Okólną czekają duże zmiany. Niedawno informowaliśmy, że podpisaliśmy z prywatnym partnerem umowę na przebudowę tej ulicy na odcinku od Kresowej do Bielówek. Ten projekt zostanie zrealizowany na jego koszt - powstaną nie tylko nowa nawierzchnia, ale również odwodnienie, chodnik i ścieżka rowerowa.

Galeria

zdjecie: 102883
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry