... bo Niemcy się nie zgodzili

Krystyna Siennicka RadaMiastaMarki

 22 października 2007    20:23

Coś mnie podkusiło żeby poczytać na temat programu funkcjonalno - użytkowego zagospodarowania terenu Szkoły Podstawowej Nr 1 w Markach. Wiedzy specjalnie w "temacie" nie posiadam, tym bardziej warto zapoznać się co mówią fachowcy i co kryje się za takim programem.
Projekt programu omawiała na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Sportu przedstawicielka wykonawcy projektu.
Ale najciekawszy punkt każdej prezentacji to dyskusja. Naszych radnych z komisji zbyć się byle czym nie da. Wskazali więc na szereg nieprawidłowych, oczywiście ich zdaniem, rozwiązań zawartych projekcie.
A to boiska niewłaściwie zlokalizowane - zbyt blisko budynku szkoły, a to zbyt duży parking wewnątrz posesji szkoły. Mało tego - nieprawidłowy układ zagospodarowania terenu, bez zachowania osi od bramy do wejścia. Koncepcja budowy amfiteatru niewłaściwa - lokalizacja i ustawienie sceny i trybun, zbyt mało miejsc dla widzów.
W dyskusji udział wzięli radni: Bogusław Dąbkowski, Ryszard Korotko, Tadeusz Skłodowski, Marek Kroczek, Paweł Adamczyk, Marek Mańk, Grzegorz Młodzianowski.
Serce rosło słuchając merytorycznych uwag.
Sam burmistrz zachęcił radnych do zgłaszania uwag i postulatów, które zostaną przeanalizowane przez autora projektu.
I wszystko było fajnie, tak pięknie i wzniośle, tylko cmokać z zachwytu nad sposobem sprawowania mandatu przez naszych radnych.
Nie wiem co podkusiło przewodniczącego komisji aby zaproponować powołanie zespołu w celu opracowania na piśmie zgłoszonych do projektu wniosków.
Cały radosny nastrój samouwielbienia diabli wzięli. Radni przecież, jak sama nazwa wskazuje, są od radzenia a nie od opracowywania. I to jeszcze na piśmie.
Szybko przeszli więc do kolejnego punktu czyli do spraw różnych, następnie zajęli się sprawą lokalizacji gimnazjum w Markach i wszystko zmierzało ku szczęśliwemu zakończeniu posiedzenia, ale nastrój popsuł znowu przewodniczący.
Z uporem maniaka nawiązał do punktu porządku obrad pod nazwą "Omówienie programu funkcjonalno - użytkowego zagospodarowania terenu Szkoły Podstawowej Nr 1 w Markach" i przypomniał zgłoszoną w trakcie dyskusji propozycję powołania zespołu w celu opracowania na piśmie zgłoszonych wniosków.
Jakby tego było mało, zwrócił się bezpośrednio do radnego Tadeusza Skłodowskiego z prośbą o pokierowanie pracą zespołu.
Radny Tadeusz Skłodowski nie wyraził zgody.
Zespół nie został powołany.
Na tym zakończono dyskusję w tym punkcie porządku obrad.
Przewodniczący Marek Kroczek zamknął posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

A co mają z tym wspólnego Niemcy?
Otóż na pytanie, dlaczego Czesi w czasie okupacji nie organizowali ruchu oporu pada odpowiedź - bo się Niemcy nie zgodzili.
Takie sobie luźne skojarzenie.

Jeśli ktoś uważa że mój tekst jest wybitnie złośliwy i stronniczy, to proponuję zajrzeć do protokołu protokołu nr 13 z posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, które odbyło się w dniu 19 czerwca 2007 roku
"Burmistrz... zwrócił się z prośbą o zajęcie stanowiska przez Komisję w sprawie....."
Komisja Oświaty Kultury i Sportu nie określiła stanowiska w omawianej sprawie.

Na tym samym posiedzeniu przewodniczący zarządził wybór wiceprzewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.
Radna Urszula Paszkiewiz zgłosiła kandydaturę radnej Jolanty Sowińskiej.
Radna nie wyraziła zgody na kandydowanie.
Radna Izabela Brzezińska zgłosiła kandydaturę radnego Pawła Adamczyka.
Radny nie wyraził zgody na kandydowanie.
Ponieważ nie zgłoszono innych kandydatur, Komisja postanowiła odroczyć głosowanie w sprawie wyboru wiceprzewodniczącego do następnego posiedzenia.

Zadaję sobie pytanie - kto nie zezwala?
Niemców wykluczam.

Krystyna Siennicka
Źródła:
Protokoł nr 12: http://bip.marki.pl/pl/bip/px_0063_2007_okis_12.pdf
Protokół nr 13: http://bip.marki.pl/pl/bip/px_0063_2007_okis_13.pdf

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry