Dyskusyjny Klub Książki...

START:    24 sierpnia 2017

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 22 sierpnia 2017    13:31

to program dotacyjny Instytutu Książki prowadzony przy współpracy z bibliotekami wojewódzkimi od 10 lat. Instytut Książki definiuje cele programu, a są nimi: "promocja kultury literackiej i czytelnictwa, ożywienie i integracja środowisk skupionych wokół bibliotek publicznych, zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z bibliotek publicznych oraz zachęcanie bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie i popularyzacji idei DKK w środowiskach do tej pory niezaangażowanych w ruch". Idea DKK znalazła szeroki oddźwięk wśród czytelników. W 2016 roku w Polsce działało już 1575 klubów dla dorosłych i dla dzieci, które skupiają 15 513 czytelników. 

DKK  przy Bibliotece Publicznej Miasta Marki w październiku skończy rok! W niemal niezmiennym składzie spotykamy się raz w miesiącu przy kawie, żeby rozmawiać o książkach i nie tylko. Zaczynałyśmy - bo na razie w klubie są same kobiety - z pewną nieśmiałością, żeby teraz nie móc doczekać się następnego spotkania. Odkrywamy razem perły literatury, a przy okazji dzielimy się spostrzeżeniami, odczuciami, zdziwieniami. Razem można więcej. Rozwijamy się wszystkie, otwieramy na autorów i tytuły, do których nigdy byśmy nie sięgnęły bez tych spotkań! Są wśród nas fanki thrillerów, biografii, literatury faktu, ale przekonujemy się wzajemnie do różnych gatunków literackich. Á propos - brakuje nam wielbicieli fantastyki, którzy zaraziliby klubowiczki swoją pasją. Zwykle wybieramy jedną książkę, wokół której toczy się dyskusja, ale ta zawsze prowadzi nas w rejony, które są zaskoczeniem i inspiracją do następnej lektury. Ostatnio czytałyśmy "Czarnego anioła. Opowieść o Ewie Demarczyk" Angeliki Kuźniak, "Białą Rikę" Magdaleny Parys i - rewelacyjne - "Dzienniki kołymskie" Jacka Hugo-Badera.

Na następne spotkanie 24 sierpnia o godz. 17:00 nie ustaliłyśmy "lektury obowiązkowej" - każda z nas zaprezentuje swoje literackie odkrycie. Spotkanie odbędzie się - jak zwykle - w bibliotece przy Lisa Kuli 3A. Zapraszamy!

Galeria

zdjecie: 103108

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry