Uwaga na oszustów!

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 1 września 2017    12:58

Komunikat mareckiej policji dotyczący oszustw "na policjanta", "na wnuczka", "na kuzyna" i "na pracownika gazowni".Na terenie miasta Marki nadal dokonywane są wyłudzenia pieniędzy i oszustwa zwłaszcza od osób starszych i samotnie zamieszkujących.

Metoda działania sprawców jest niemal zawsze taka sama. Sprawcy telefonicznie kontaktują się z osobą, którą wcześniej sobie upatrzą i w rozmowie telefonicznej oszukują, że są policjantami lub kuzynami albo administratorami budynków. Proszą o wydanie pieniędzy w gotówce albo pobranie z banku i przekazanie wskazanej osobie.

Znane są przypadki, prośby oszusta pożyczenia pieniędzy na krótki czas dla osoby bliskiej.

Sprawcy tych przestępstw często wykorzystując działanie w grupie 2-3 osób dokonują przekierowania rozmowy do drugiego ze sprawców, który rzeczywiście przedstawia się przez telefon ze stopnia imienia i nazwiska i twierdzi, że jest policjantem.

Policjanci Komisariatu Policji w Markach proszą aby nigdy nie wydawać pieniędzy osobie nieznanej a o wszelkich takich informacjach informować niezwłocznie osobiście Komisariat Policji w Markach.

Prosimy również mieszkańców aby informacje o takiej metodzie działania sprawców była przekazywana wszystkim bliskim i znajomym.

komendant Andrzej Oleksiak

Galeria

zdjecie: 103289
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry