Letni Poland Bike Marathon w Markach

START:    2 września 2017

Paweł Pniewski UMMarki

 1 września 2017    14:58

Zapraszamy fanów dwóch kółek w sobotę do Pustelnika. Pożegnaj wakacje na rowerze.

W lipcu kolarze mogli rywalizować w Memoriale Bercika, we wrześniu - wystartują w letniej edycji Poland Bike Marathon. Ta znana sportowa impreza dla amatorów po raz trzeci zagości w naszym mieście. W sobotę, 2 września, z Pustelnika wyruszą kolarze na czterech dystansach: fan (8 km), mini (32 km), max (59 km) oraz mini cross (dla najmłodszych). W ubiegłym roku w letniej edycji wzięło udział około 1000 sportowców.

- Zapraszamy do Marek - gościnnego miasta, w którym nie brakuje pięknych leśnych zakątków sprzyjających rowerowym eskapadom - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek, który zamierza pokonać w sobotę jeden z dystansów letnego Marathonu.

"Trasa w Markach jest niezwykle malownicza i zróżnicowana. Dość techniczna runda mini przebiega po przepięknych, pejzażowych szlakach w Lasach Drewnickich. Dystans max został wytyczony na wymagającym, pofałdowanym i interwałowym obszarze Wólka Radzymińska - Rynia - Białobrzegi, naszpikowany ciekawymi leśnymi odcinkami, m.in. w pobliżu Fortu Beniaminów" - czytamy na stronie zawodów.

Jak informują organizatorzy, 90 proc. trasy stanowią ścieżki dukty leśne.

"Ogólny charakter trasy wytrzymałościowy (na pętli max bardziej interwałowy - czasem dość mocno), ale na mareckim szlaku znajdziemy też sporo chwil wytchnienia, podjazdy nie są bardzo długie, podłoże dość twarde i sporo frajdy dla zawodników lubujących się w technicznych singlach (zwłaszcza na dystansie max)" - czytamy na stronie zawodów.

Miasteczko dla sportowców znajdzie się w pobliżu dawnej zwałki (przy Grunwaldzkiej). Pracę rozpocznie już w piątek (godz. 17.00-20.00), będzie otwarte oczywiście również w sobotę (8.30-15.00).

Poland Bike Marathon to cykl zawodów dla amatorów MTB, organizowanych głównie na Mazowszu. Dyrektorem Poland Bike Marathon jest Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy i reprezentant Polski.

Program zawodów godz. 8.30-11.00    zapisy w biurze zawodów (dystans fan) godz. 8.30-12.00    zapisy w biurze zawodów (dystanse mini, max) godz. 9.00-10.30    zapisy w Chatce Małolatka (dystans mini cross) godz. 10.45    start mini cross godz. 11.10    ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystans fan) godz. 11.15    start maratonu, dystans fan godz. 12.20    ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse mini, max) godz. 12.30    start maratonu, dystanse mini i max godz. 13.00    dekoracja dystansów mini cross i fan godz. 15.30    dekoracje dystansów mini i max

Galeria

zdjecie: 103302
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry