Narodowe Czytanie w Markach

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 4 września 2017    16:33

2 września w Pałacyku Briggsów odbyła się V edycja Narodowego Czytania - akcji społecznej, która propagując czytelnictwo ma popularyzować wybitną literaturę polską. 

W pierwszą sobotę września lekturą, którą czytali Polacy wspólnie było "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. W pięknej siedzibie Zespołu Szkół nr 1 w Markach o 14:00 zastępca burmistrza Dariusz Pietrucha odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej skierowany do uczestników akcji i tym samym rozpoczął mareckie głośne czytanie wielkiego, ponadczasowego dramatu - również z podziałem na role. Jednym z naszych gości 2 września był Marek Wilk - znany m.in. z Teleekspresu dziennikarz i lektor, który pięknie wraz z przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Marki Agnieszką Lużyńską wytrwale interpretował tekst "Wesela" niemal cały dzień. Do 20:00 tekst narodowej lektury 2017 został doczytany do ostatniego słowa. W czasie, gdy dorośli oddawali się radości wspólnej lektury dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Pawłem Piotrowiczem i Urszulą Toczydłowską ze Studia Artystycznego "ARLEKIN", którzy po przedstawieniu "Perypetie pluszowego misia" zaprosili wszystkich na teatralne warsztaty wyrażania ekspresji. Obchody Narodowego Czytania 2017 zakończone zostały spotkaniem autorskim z dziennikarzem, podróżnikiem, fotoreporterem i autorem książki "W Ziemi Świętej" - Jarosławem Kretem. Publiczność miała okazję wysłuchać relacji autora z licznych podróży do Izraela i obejrzeć zdjęcia, które z nieco innej niż zwykle perspektywy pokazują licznie odwiedzane przez pielgrzymów i turystów miejsca kultu religijnego i nie tylko.

Serdeczne podziękowania należą się Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół nr 1 w Markach za gościnę i pomoc w organizacji Narodowego Czytania, miejscowym oddziałom firm Caffe Grano i Europol za "weselny" poczęstunek - pyszne ciastka i kawę dla wszystkich, którzy zechcieli uczestniczyć w akcji i pracownikom Wydziału Promocji Urzędu Miasta Marki za wsparcie.

Galeria

zdjecie: 103337
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry