Zachęcam do głosowanie na złożone przeze mnie projekty w ramach mareckiego Budżetu Obywatelskiego!

START:    30 września 2017

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 13 września 2017    15:08

NAZWA PROJEKTU:

MOJE MARKI W MOIM SERCU, czyli granie i e-odkrywanie naszej Małej Ojczyzny.

OPIS PROJEKTU:

Celem zadania jest przybliżenie mieszkańcom Marek oraz osobom odwiedzającym miasto ciekawej i niezwykle barwnej historii miasta, poprzez stworzenie tras turystycznych i gier terenowych opartych na aplikacji mobilnej.

W miejscach interesujących np. kamienice, Marecki Ośrodek Kultury, pałacyk i zabudowania fabryczne, kolejka marecka, itp. - w sumie 12 miejsc - ukryte zostaną nadajniki, a użytkownikom smartfonów udostępniona zostanie do zainstalowania bezpłatna aplikacja. Po zbliżeniu się ze smartfonem do nadajnika, uruchomiona na urządzeniu aplikacja pobierze z serwera i wyświetli multimedialną ciekawostkę lub pytanie/zadanie w grze terenowej, przybliży wiadomości o danym miejscu i skieruje w kolejne, nie mniej barwne miejsce.

W czasie trwania projektu stworzone zostaną minimum trzy trasy turystyczne oraz minimum trzy gry terenowe.

Trasy turystyczne oraz gry terenowe będą działać 24h/dobę, 7 dni w tygodniu; będą niezależne od pogody. Gry nie będą wymagały obecności osób obsługujących, ale będą działały w pełni automatycznie. Nie będzie ograniczeń w kwestii liczby osób, które przejdą trasą turystyczną lub będą uczestniczyły w grze, pora uczestnictwa również będzie dowolna.

Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców Marek oraz dla osób odwiedzających miasto, przybliża jego barwną historię, edukuje, skłania do pogłębiania wiedzy o Markach, przekazuje niezwykłe ciekawostki, o których mało kto wie, a z których możemy być naprawdę dumni np. pierwsze na Mazowszu oświetlenie elektryczne.

KATEGORIA: KULTURA, EDUKACJA, EKOLOGIA

ZAKŁADANY KOSZT: 85 000 ZŁ

ZAGŁOSUJ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ! 

MARECKI BUDZET OBYWATELSKI ver NET.jpg

NAZWA PROJEKTU:

SPORTOWE MARKI - ćwiczenia dla mieszkańców na otwartych siłowniach plenerowych.

OPIS PROJEKTU:

Ćwiczenia na świeżym powietrzu z wykorzystaniem otwartych siłowni plenerowych, to doskonała forma na poprawę kondycji, wytrzymałości, ale również lepsze funkcjonowanie stawów oraz układu oddechowego. To również doskonała forma rekreacji dla osób w każdej grupie wiekowej.  Zajęcia poprawiają również krążenie i poprzez gimnastykę idealnie wpisują się w rehabilitację dolegliwości, które występują w procesie starzenia się organizmu człowieka.

Ćwiczenia na otwartych siłowniach plenerowych, to świetny sposób na aktywne i zdrowe spędzanie czasu w gronie znajomych. To również doskonała okazja na integrację oraz zdobycie lub poszerzenie wiedzy na temat zdrowego trybu życia.

Proponowany termin przeprowadzenia ćwiczeń: kwiecień - wrzesień

Dni tygodnia oraz godziny zajęć do ustalenia.

Zajęcia prowadzone dwa razy w tygodniu/godzina na każdej z otwartych siłowni plenerowych.
Grupy będą liczyły max. 20 osób wg kolejności zgłoszeń na każde z zajęć.

KATEGORIA: SPORT, EDUKACJA

ZAKŁADANY KOSZT: 42 000 ZŁ

ZAGŁOSUJ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ!

Galeria

zdjecie: 103628
fot. 1
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry