Marecki Budżet Obywatelski - rusza głosowanie

START:    30 września 2017

Paweł Pniewski UMMarki

 15 września 2017    10:30

Do końca września mieszkańcy Marek w konsultacjach społecznych zdecydują o podziale 600.000 złotych.

Przebudowa Szkoły Podstawowej nr 1, remont kamienic Briggsów, budowa ulic i ścieżek rowerowych - te zmiany mogą obserwować mieszkańcy Marek na co dzień. To duże inwestycje, zaproponowane przez burmistrza Jacka Orycha i zaakceptowane przez Radę Miasta. Na kształt budżetu może mieć wpływ także każdy obywatel Marek, który ukończył 13 rok życia. Wystarczy, że weźmie udział w głosowaniu. Dzieje się tak za sprawą Mareckiego Budżetu Obywatelskiego.

Szanowni Państwo! Macie znakomitą okazję bezpośrednio zdecydować, czy w Waszym rejonie zostanie zrealizowany projekt, który wymyślili i zaproponowali mieszkańcy Marek. Przed Wami znajduje się 14 propozycji. Wypełnienie papierowej ankiety lub głosowanie przez internet zajmie zaledwie kilka chwil. I to wszystko, by współdecydować o podziale 600 tys. zł. Wystarczy tak niewiele, aby zrobić tak wiele.

W każdej z trzech kategorii możecie wybrać jeden projekt. Zapraszamy do udziału w głosowaniu do 30 września do północy.

 ZAGŁOSUJ ELEKTRONICZNIE NIE WYCHODZĄC Z DOMU

PROPOZYCJE ZADAŃ

BUDŻET OBYWATELSKI W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH Kto ma prawo głosowania? Prawo głosu ma każdy mieszkaniec Marek, który w momencie głosowania ma ukończone 13 lat. Osoby niepełnoletnie do karty do głosowania muszą dołączyć zgodę opiekuna prawnego. Nie trzeba być zameldowanym ? głosować mogą osoby, które mieszkają w Markach. Kiedy można oddać głos? Glosowanie trwa od 15 do 30 września do północy Na ile projektów mogę głosować? Każdy mieszkaniec może oddać maksymalnie trzy głosy (po jednym w każdej kategorii) Jak i gdzie można oddać głos? Głosy można oddać w sposób tradycyjny, za pośrednictwem poczty lub poprzez internet. Tradycyjne głosowanie odbywa się w: Kancelarii Urzędu Miasta Marki; Filiach Biblioteki Publicznej: w Pustelniku (ul. Pomnikowa 21) i Strudze (ul. Wczasowa 5); Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego (ul. Fabryczna 2); Głosy można przesłać listownie na adres Urzędu Miasta Marki: Al. Marsz. J. Piłsudskiego 95, 05-270 Marki, z dopiskiem "Marecki Budżet Obywatelski" (do 30 września 2017 - decyduje data stempla pocztowego). W formie elektronicznej można głosować do 30 września 2017 do godz. 23:59: - mailowo na adres zdecyduj@marki.pl  -  należy przesłać wypełnioną i własnoręcznie podpisaną kartę do głosowania w formie zeskanowanego dokumentu; - elektronicznie, za pośrednictwem aplikacji do obsługi Mareckiego Budżetu Obywatelskiego znajdującej się pod adresem zdecyduj.marki.pl - za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Marki - https://marki.eboi.pl Karty do głosowania będzie można wypełnić także podczas miejskich imprez:
  • 17 września godz. 11-16 Szkoła Podstawowa Nr 2 "ZakaMarki Szafy" Wielkie Wietrzenie Szafy
  • 24 września godz. 12-18 stadion miejski ? Spartakiada Rodzinna
  • 30 września godz. 11-14 róg Grunwaldzkiej i Karłowicza ? Bieg Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego
Kiedy będą znane wyniki głosowania? Wyniki głosowania zostaną zaprezentowane do 20 października 2017 r. Realizacja zwycięskich projektów jest przewidziana w 2018 r. Bieżące informacje na temat konsultacji społecznych w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego publikowane są na stronie internetowej Urzędu Miasta Marki www.marki.pl w zakładce BUDŻET OBYWATELSKI.

KARTA DO GŁOSOWANIA

Galeria

zdjecie: 103708
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry