Wernisaż prac Edyty Bystroń

MOK Marki MOK

 18 września 2017    11:45

24 września (niedziela) o godz. 17.00

zapraszamy na wystawę prac EDYTY BYSTROŃ
DZIWADŁA (SĄ FAJNE)

malarstwo, gobelin, batik, rysunki

wernisaż uświetni
koncert wiolonczelowy w wykonaniu
KRYSTYNY WIŚNIEWSKIEJ i KATARZYNY STASIEWICZ
wstęp wolny

Edyta Bystroń, znana jest mareckiej publiczności, jako autorka plakatów do wielu wydarzeń, np. Markowego Miasteczka, Ptaszarni, Babiego Lata. Wykonała też rysunki na naszą stronę internetową.
Edyta Bystroń jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuję się komiksem, malarstwem i tkaniną artystyczną. Inspiracje czerpie z ornamentów, kolorów, sztuki Azji oraz popkultury. Jest laureatką wielu nagród, m.in. BRIGHT SPRING, Prawo Autorskie dla Opornych LAWSTORY oraz KOMIKS WIERSZEM. Otrzymała  ZŁOTE KURCZAKI dla niezależnych artystów/wydawnictw komiksowych w kategoriach Rysownik Roku i Scenarzysta Roku 2015. Wystawiała swoje prace m.in. w Galerii 81 stopni, Galerii Bezdomnej oraz Galerii Młodych Twórców Łazienkowska 8 w Warszawa, Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Galerii Orient w Szczecinie. WAŻNIEJSZE PUBLIKACJE: Prace i robótki, Komiks wierszem po ukraińsku, antologia pokonkursowa, Lisica i Wilk-Komiksy inspirowane literaturą rosyjską, antologia pokonkursowa, Mydło #6, Biceps #5, Polski Komiks Kobiecy (antologia).


 Zapraszamy!!!
Galeria

zdjecie: 103833
fot. 1
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry