Wsparcie dla zdolnych uczniów i studentów

START:    5 października 2017

Paweł Pniewski UMMarki

 18 września 2017    14:49Rusza siódma edycja Programu Stypendialnego Miasta Marki.

Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej lub studentem? Masz osiągnięcia w nauce, sztuce lub sporcie? Mieszkasz na stałe w Markach? Jeśli odpowiesz twierdząco na te pytania, możesz starać się o wsparcie finansowe. W roku szkolnym 2017/2018  nasze miasto przystąpi do realizacji VII edycji Programu Stypendialnego.  Jego celem  jest wspieranie edukacji uzdolnionych uczniów i studentów przez świadczenie pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym  w formie stypendium. Fundusze pochodzą w całości z własnych środków finansowych miasta.


Stypendium będzie przyznawane na 10 miesięcy w następujących kategoriach:

a) za osiągnięcia w nauce,

b) za osiągnięcia sportowe lub artystyczne oraz dobre wyniki w nauce.

Wnioski o stypendium mogą składać:

a) sami zainteresowani,

b) rodzice lub prawni opiekunowie ucznia,

c) rady pedagogiczne bądź rady szkół,

d) dyrekcje szkół,

e) organizacje samorządowe i społeczne,

f)  władze klubów i organizacji sportowych.

Wniosek, którego wzór przedstawiamy w załączeniu, należy złożyć do Kancelarii Urzędu Miasta Marki przy Al. marsz. J. Piłsudskiego 95 w terminie do 5 października 2017 roku.


Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów w ramach Programu, w tym formy, zakres i tryb postępowania w tych sprawach  są określone w załączniku do uchwały  nr X/72/2011 Rady Miasta Marki z dnia 22 czerwca 2011 roku w sprawie utworzenia funduszu stypendialnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dla studentów będących mieszkańcami miasta Marki.


Wniosek o przyznanie stypendium

Galeria

zdjecie: 103855
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry