Pobiegnij i wspomóż rehabilitację Mateusza

START:    30 września 2017

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 26 września 2017    14:53

Zapraszamy do charytatywnej akcji, której partnerem jest Fundacja PKO Banku Polskiego.W sobotę, 30 września, w naszym mieście odbywa się Bieg Pamięci Rotmistrza Pileckiego. Tego dnia można nie tylko w aktywny sposób spędzić czas, ale również zrobić dobry uczynek. Wystarczy pobiec w biegu i przypiąć do koszulki kartkę "Biegnę dla Mateusza".

Dwuletni mieszkaniec Marek cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną - miopatię miotubularną, która powoduje osłabienie wszystkich mięśni.

"Do funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego sprzętu, m.in. wózka i krzesełka oraz rehabilitacji, na które zbierane są środki. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę "biegnę dla Mateusza" i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc - Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopca. Kartki będzie można odbierać w dniu biegu w godz. 9.30 - 13.00 na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów (namioty na rogu ul. Grunwaldzkiej i ul. Karłowicza). Uczestnicy biegów dla dzieci i młodzieży również mogą przyłączyć się do akcji" - czytamy w informacji PKO BP.

Giełdowy bank wspiera imprezy biegowe w kraju. Podczas tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne "biegnę dla...", zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Od 2013 r. zostało przeprowadzonych 306 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 334 beneficjentów kwotą ponad 4,3 mln zł.

Więcej o biegu TUTAJ

Link do zapisów na marecki bieg

Bieg główny: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3381

Bieg przedszkolaka, dzieci i młodzieży: https://goo.gl/forms/ODlpVt8p6TXAbDt02

Galeria

zdjecie: 104037
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry