2017 rokiem Rzeki Wisły

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 27 września 2017    13:19

W 550 rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd pokoleniom rodaków i ustanawia rok 2017 "Rokiem Rzeki Wisły".

Z tej okazji przedszkolaki z Państwowego Przedszkola "Wesoły skrzat" wysłuchały wierszyka o dwóch jeżach wędrujących po Polsce, a w trakcie słuchania oglądały przygotowaną na tę okoliczność prezentację multimedialną, która pokazywała największe miasta położone wzdłuż rzeki Wisły. Podczas zajęć dzieci poznały legendę o powstaniu najdłuższej rzeki w Polsce. (Jadwiga Chrząszczewska) "Podanie o Wiśle".
Piękne ilustracje nadwiślańskich miasteczek oraz ujścia rzeki do morza wykonane przez liczną grupę ?Pszczółek? i ?Biedronek? będą zdobiły naszą biblioteczna galerię.

Galeria

zdjecie: 104087
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry