Ponowny przetarg na przebudowę Lisiej

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 11 października 2017    13:20

Na oferty wykonawców czekamy do 26 października.Do dwóch razy sztuka? Mamy taką nadzieję. W środę ponownie ogłosiliśmy przetarg na przebudowę ulicy Lisiej (łączy Gen. Zajączka z Wilczą). W poprzednim postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta firmy wykonawczej, która znacząco przekraczała kosztorys przedsięwzięcia (oferta 3,3 mln zł, kosztorys niecałe 2,1 mln zł). W takiej sytuacji samorząd zdecydował o unieważnieniu przetargu.

W drugim przetargu nie zmienił się zakres robót. Zadaniem jego zwycięzcy mają być m.in.:

- rozbiórka konstrukcji jezdni, chodników i zjazdów na odcinku od ulicy Gen. Zajączka do ulicy Wilczej wraz z sięgaczami,

- budowa kanalizacji deszczowej w ulicy Lisiej i sięgaczach oraz na odcinku ul. Gen. Zajączka,

- przebudowa uzbrojenia podziemnego i naziemnego kolidującego z inwestycją,

- przebudowa ulicy z kostki wraz z sięgaczami o nawierzchni z betonu asfaltowego na parametrach ciągu pieszo-jezdnego, wraz ze zjazdami i dojściami do posesji,

- przestawienie słupów oświetlenia ulicznego.

Zmieniły się natomiast terminy wykonania robót. W poprzednim przetargu zakładaliśmy etapowanie prac - wykonanie kanalizacji deszczowej do 8 grudnia 2017 r., reszty robót - do 30 lipca. W tym przetargu etapowości już nie ma. Całość robót ma zostać zakończona do 30 lipca.

Na oferty wykonawców ratusz czeka do 26 października. O wyborze wykonawcy zdecydują cena oraz okres gwarancji i rękojmi (minimum 36 miesięcy, maksimum 60 miesięcy).

Galeria

zdjecie: 104445
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry