Kolonia MOK w Darłówku - relacja

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 22 lipca 2009    16:26

Tegoroczna krajowa kolonia organizowana przez Marecki Ośrodek Kultury odbyła się w Darłówku - nadmorskiej dzielnicy Darłowa. Znajdują się tam szerokie plaże (blisko 5 km długości) i czyste kąpieliska, ciekawy port, latarnia morska oraz rozsuwany most, łączący zachodnią i wschodnią część Darłówka.

Koloniści ( 53 dzieci w wieku od 8 do 14 lat) wypoczywali w Ośrodku Wczasowo - Kolonijnym "Dianola", położonym dosłownie przy samej plaży a zarazem bardzo blisko od centrum Darłówka. Sam ośrodek posiada bardzo bogate zaplecze rekreacyjno - sportowe: salę świetlicowo - dyskotekową, salę telewizyjną, obszerną stołówkę.

Na terenie znajduje się także kilka boisk sportowych, plac zabaw oraz miejsca na ogniska i grill. Dzieci zakwaterowane były w pokojach 2 i 3 osobowych typu studio z łazienkami.

Program kolonijny był bardzo urozmaicony i przewidywał atrakcje na każdą pogodę. Dzieci brały udział w zorganizowanych dla nich przez opiekunów rozgrywkach sportowych, zabawach, konkursach i dyskotekach. Podczas pogodnych dni uczestnicy kolonii spędzali czas na pobliskiej plaży, gdzie można było kąpać się pod opieką ratownika, opalać się, bawić... lub budować rzeźby z piasku biorące następnie udział w konkursie plastycznym.

Kolonia Mareckiego Ośrodka Kultury obfitowała także w ciekawe wycieczki krajoznawcze (podczas całego pobytu był do dyspozycji autokar) - koloniści zwiedzili Darłowo, Słupsk, Jarosławiec, Ustkę oraz samo Darłówko, po którym mieli okazję wielokrotnie spacerować a także podziwiać miasto od strony morza podczas rejsu pięknym statkiem wycieczkowym.

W chłodniejsze dni kolonia zwiedziała też mniej znane, ale za to bardzo ciekawe atrakcje turystyczne - Warcino, gdzie znajduje się piękny kompleks pałacowy, Swołowo - wieś będąca stolicą "krainy w kratę", słynącej z charakterystycznej zabudowy reglowej i szachulcowej, gdzie w miejscowym muzeum dzieci zaznajamiały się z życiem dziewiętnasto i dwudziestowiecznej wsi.

Kolejnym ciekawym miejscem okazały się Podgórki - "Kraina bajek i rowerów" - gdzie koloniści wzięli udział w warsztatach lepienia z gliny, lepienia pierogów, grach i zabawach na powietrzu oraz wyprawie rowerowej przez lasy i pola.

Dodatkową atrakcją wyjazdu do Darłówka były wycieczki do Aquaparku, gdzie można było wyszaleć się do woli w pięknie utrzymanych basenach i na wodnych zjeżdżalniach. Wspaniała była także fakultatywna, całodniowa wycieczka na wyspę Bornholm - Perłę Bałtyku, która jest od ponad 100 lat atrakcyjnym miejscem wyjazdów turystycznych i wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. Obejmowała ona zarówno rejs statkiem jak i objazd autokarem dużej części wyspy.

Kolonię MOK w Darłówku zdecydowanie należy zaliczyć do bardzo udanych - zarówno piękna okolica, doskonale utrzymany ośrodek, bardzo smaczne wyżywienie jak i ciekawy, bogaty program oraz serdeczna, opiekuńcza, profesjonalnie przygotowana kadra MOK sprawiły, że nie było czasu na nudę czy tęsknotę za domem - aż szkoda, że kolejna kolonia dopiero za rok...

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry