XII sesja Rady Miasta Marki

Krystyna Siennicka RadaMiastaMarki

 26 października 2007    15:58

Przewodnicząca rady zwołała kolejną, XII sesję Rady Miasta Marki na dzień  31 października 2007 roku (środa) o godzinie 13.00. Sesja odbędzie się w sali obrad Urzędu Miasta Marki.
Sesja zdominowana będzie w zasadzie sprawami gospodarczymi. Poza zmianą w budżecie radni zajmować się będą sprawą podwyższenia kapitału zakładowego Wodociągu Mareckiego.
Jest to jednoosobowa spółka Miasta Marki. Działa ona pod pod firmą ?Wodociąg Marecki" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Markach. Obecnie kapitał zakładowy spółki wynosi 35.047.000,00 zł (trzydzieści pięć milionów czterdzieści siedem tysięcy złotych). Wszystkie udziały w kapitale zakładowym zostały objęte przez Gminę Miasto Marki.
W końcu 2005 r. aktywa trwałe i obrotowe miały wartość 14.561.431,39 zł.

Radni podejmować także będą decyzje w sprawach utworzenia nowych jednostek organizacyjnych gminy. Planowane jest powołanie:
- Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Markach,
- Zakładu Usług Komunalnych w Markach,
- Ośrodka Sportu i Rekreacji w Markach.

Sprawy powołania tych jednostek nie figurują w porządku obrad Komisji Budżetowo-Gospodarczej w dniu 23 października 2007 roku ale prawdopodobnie kryją się (poza zmianami w budżecie) w punkcie 5 posiedzenia komisji - Analiza i wydanie opinii Komisji nt. przedłożonych projektów uchwał.

Jeśli moje domysły są prawidłowe, to pierwsze szczegóły dotyczące powołania nowych jednostek mogą być znane po posiedzeniu komisji. Szkoda że projekty uchwał nie są podawane do wiadomości publicznej wraz z informacją o sesji rady.

Następny projekt uchwały który będzie rozpatrywany na tej sesji dotyczy sprzedaży w trybie bezprzetargowym oraz z bonifikatą nieruchomości gruntowej. Żadnych bliższych informacji w BIP-ie nie ma, będą prawdopodobnie znane po posiedzeniu Komisji Budżetowo-Gospodarczej.

Kolejna ulica otrzyma swoją nazwę. Z moich nie potwierdzonych informacji wynika, że najprawdopodobniej chodzi o wniosek Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Michalickich o nadanie nazwy - ulica Księdza Antoniego Połaskiego. Google niestety milczą.
Może kiedyś, w niedalekiej przyszłości, dokumenty podstawowe związane z projektami uchwał, będą publikowane w BIP-ie.

Sesję zakończą interpelacje i zapytania radnych a następnie tradycyjne sprawy różne.

Krystyna Siennicka
Na postawie informacji : http://bip.marki.pl/pl/bip/rada_miasta/rada_2006_2010/01/12

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry