Sześć ofert na przebudowę Lisiej

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 26 października 2017    11:24

Propozycje wykonawców są tańsze od tej, która pojawiła się w pierwszym przetargu.W czwartek w mareckim ratuszu zostały otwarte oferty w drugim przetargu na przebudowę ulicy Lisiej (łączącej Generała Zajączka z Wilczą). Pierwsze postępowanie zostało unieważnione, ponieważ jedyna oferta znacznie przekraczała budżet przeznaczony na realizację tej inwestycji (oferta 3,3 mln zł, kosztorys niecałe 2,1 mln zł). W drugim przetargu wpłynęło sześć ofert. Wszystkie firmy zadeklarowały 60 miesięcy gwarancji i rękojmi, różnice dotyczą wyceny proponowanych robót. Oferty firm zamykają się w przedziale 2,2-2,9 mln zł. Obecnie są one sprawdzane.

- Dzięki powtórzeniu postępowania zaoszczędzimy około miliona złotych - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Zadaniem zwycięskiej firmy będzie:

- rozbiórka konstrukcji jezdni, chodników i zjazdów na odcinku od ulicy Gen. Zajączka do ulicy Wilczej wraz z sięgaczami,

- budowa kanalizacji deszczowej w ulicy Lisiej i sięgaczach oraz na odcinku ul. Gen. Zajączka,

- przebudowa uzbrojenia podziemnego i naziemnego kolidującego z inwestycją,

- przebudowa ulicy z kostki wraz z sięgaczami o nawierzchni z betonu asfaltowego na parametrach ciągu pieszo - jezdnego, wraz ze zjazdami i dojściami do posesji,

- przestawienie słupów oświetlenia ulicznego.

Roboty mają być wykonane do 30 lipca 2018 r.

Galeria

zdjecie: 104925
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry