Damy, dziewuchy, dziewczyny - relacja ze spotkania z Anną Dziewit-Meller

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 27 października 2017    16:07

Czwartkowe popołudnie 26 października spędziliśmy z dziennikarką, pisarką, felietonistką "Tygodnika Powszechnego", autorką wideobloga o książkach BUK BUK. 

Rozmawialiśmy o najnowszej książce naszego gościa "Damy, dziewuchy, dziewczyny" pierwszej i, mamy nadzieję, nie ostatniej napisanej dla dzieci. Anna Dziewit-Meller określa zbiór beletryzowanych biogramów kobiet, które zapisały się w sposób szczególny w historii, jako książkę non-fiction. Lekka w odbiorze, ze świetnymi ilustracjami Joanny Rusinek z pewnością będzie pożyteczną i przyjemną lekturą dla młodych - ale nie tylko. "Góra Tajget"(2016) i debiutancka powieść "Disco"(2012) to książki niejednoznaczne, kontrowersyjne, budzące wątpliwości. Rozmowa z autorką dotykała istotnych wątków jej powieści, historii, pracy - ogólnie rzecz biorąc życia.
Od pierwszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteki w Markach minął właśnie rok. Spotkanie z Anną Dziewit-Meller było "urodzinowym" prezentem dla klubowiczek i naszych "pozaklubowych" czytelników - po reakcji zainteresowanych z pewnością udanym.

Galeria

zdjecie: 104948
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry