28 października 2017    22:28

 

Jedną z form uczczenia jubileuszu 100-lecia parafii pw. Św. Izydora Oracza w Markach (1917-2017) było przygotowanie okolicznościowej wystawy, eksponowanej na 20 planszach na zewnątrz świątyni, po obu stronach alei prowadzącej do kościoła.

Wystawa ukazuje życie kościoła i parafii na przestrzeni blisko 120 lat. Bowiem sam kościół został wzniesiony w 1899 r., a parafia powstała 18 lat później.

Autorem wystawy jest Zbigniew Paciorek przy wydatnej współpracy technicznej Arkadiusza Wasążnika z firmy  "AND skład i druk" mającej swoją siedzibę w Markach - Pustelniku przy ul. Piłsudskiego.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Ks. proboszczowi Kazimierzowi Sztajerwaldowi - za pokrycie wszystkich kosztów związanych z wystawą. Panom: Jackowi Michalskiemu, Jerzemu Michalakowi i jego pracownikowi MarcinowiRobertowi Mielczarkowi i Darkowi Chmielewskiemu - za pomoc w niełatwym zamocowaniu sztalug z planszami.

Mam nadzieję, że prezentowana wystawa przyczyni się nie tylko do wzrostu zainteresowania dziejami najstarszej w Markach świątyni i placówki parafialnej, ale i do dalszego rozbudzania życia religijnego.

Zbigniew Paciorek

Galeria

zdjecie: 104990
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry