Przetarg na przebudowę ulic na Zieleńcu

Paweł Pniewski UMMarki

 3 listopada 2017    15:04

Otoczenie ulicy Głównej i przyległych zmieni się nie do poznania.

W przyszłym roku skończą się problemy z brakiem odwodnienia w części dróg na Zieleńcu. W poniedziałek marecki ratusz ogłosił przetarg na kompleksową przebudowę ulic: Głównej, Wesołej, Strzeleckiej, Zachodniej, Wiśniowej, Wschodniej i Przyleśnej. - Po zmodernizowaniu ulicy Sowińskiego powstanie wygodny dojazd z Zieleńca do centrum Marek - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

W zakresie najnowszego zamówienia znajdują się m.in.: - remont Wesołej, Głównej, Strzeleckiej, Zachodniej, Wiśniowej, Wschodniej, Przyleśnej - budowa kanalizacji deszczowej i oczyszczalni wód opadowych - budowa sieci elektroenergetycznej oświetlenia ulic - budowa sieci i przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych - przebudowa rowu - budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Głównej, Wesołej, Przyleśnej - budowa drogi rowerowej od ul. Przyleśnej do węzła drogi ekspresowej S-8 "Zielonka 2".

Projekt był konsultowany z mieszkańcami Zieleńca przez Mareckie Inwestycje Miejskie, które wykonywały dokumentację.

Miasto sięga po fundusze zewnętrzne, by zrealizować tę inwestycję. Budowa dróg rowerowych ma zapewnione finansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 w ramach projektu "Zintegrowana sieć ścieżek rowerowych na terenie gmin Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka w ramach ZIT WOF". Wczoraj informowaliśmy również, że Marki starają się o rządowe pieniądze z Programu Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Nasz wniosek przeszedł ocenę formalną, w połowie listopada będzie opublikowana wstępna lista rankingowa. Konkurencja jest jednak bardzo silna, bo o 36 mln zł dotacji rywalizują 83 gminy.

Oferty w przetargu na przebudowę ulic na Zieleńcu zostaną otwarte 24 listopada. O wyborze wykonawcy zdecydują dwa czynniki - cena oraz okres gwarancji i rękojmi (minimalny to 36 miesięcy, maksymalny 60 miesięcy).

To kolejne duże zlecenie drogowe przygotowane przez marecki ratusz. W tej chwili toczą się prace przy przebudowie ulic: Zygmuntowska-Zagłoby, powstają także dwa obiekty typu "parkuj i jedź" przy Sportowej i Dużej. Kończą się roboty przy Kołłątaja, Staszica i Równej. W pierwszej połowie roku zostały wykonane: Letnia, Niecała, Fiołkowa, Poprzeczna i Ziołowa. Na ogłoszenie czeka postępowania na przebudowę Kościuszki i Sosnowej.

Galeria

zdjecie: 105201
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry