Rozpoczynamy wybór wykonawcy szkoły

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 6 listopada 2017    15:31

Przy Wspólnej powstanie kompleks, który będzie służyć zarówno uczniom jak i dorosłym mieszkańcom.Po rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 1 przy Okólnej rozpoczynamy kolejną inwestycję edukacyjną. W unijnym biuletynie ukazało się wstępne ogłoszenie informacyjne w sprawie budowy kompleksu przy ulicy Wspólnej. Poprzedza ono ogłoszenie właściwego przetargu na wybór wykonawcy robót. Ogłoszenie postępowania przetargowego zaplanowano na początek grudnia tego roku. Z ramienia naszego samorządu realizacją przedsięwzięcia zajmą się Mareckie Inwestycje Miejskie.

- Marki są miastem, w którym stale przybywa mieszkańców. Naszą rolą jest zapewnienie im odpowiedniego miejsca edukacji. Pierwotnie przy Wspólnej miało powstać gimnazjum dla 800 dzieci, po niedawnej reformie edukacji przeprojektowaliśmy je na szkołę, do której będzie uczęszczać nawet 1200 młodych obywateli naszego miasta - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Kompleks ma być nie tylko centrum edukacji, ale po godzinach lekcyjnych również miejscem spotkań mieszkańców. Przy Wspólnej będzie można m.in. popływać, uczestniczyć w zawodach sportowych, wziąć udział  w wydarzeniach kulturalnych. Świadczą o tym dokumenty projektowe. W skład kompleksu wejdą m.in.:

- trzykondygnacyjny budynek, w którym znajdą się pomieszczenia edukacyjne, część żywieniowa, biblioteka, świetlice i szatnie;

- budynek rekreacyjno-sportowy, w którym zlokalizowane zostały kompleks basenowy, hala sportowa z widownią, sala sportów walki, fitness i siłownia, a także sala widowiskowa;

- zewnętrzne obiekty sportowe: boisko wielofunkcyjne i pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, nawodnieniem, oświetleniem i elementami lekkoatletycznymi;

- miasteczko ruchu drogowego.

- Ostatnie miesiące poświęciliśmy na przygotowanie dokumentacji uwzględniającej najnowsze osiągnięcia techniki. Staramy się, by kompleks był jak najbardziej efektywny energetycznie. Zastosujemy nowoczesne rozwiązania, która pozwolą na zmniejszenie zużycia pierwotnej energii, dzięki czemu eksploatacja będzie dużo tańsza niż tradycyjnego obiektu. Będą to budynki pasywne korzystające z odnawialnych źródeł energii m.in. paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, kogeneracji, które staną się wzorem  dla innych obiektów edukacyjnych w Polsce ? podkreśla Kamil Wieczorek, prezes Mareckich Inwestycji Miejskich.

Obecnie przy Wspólnej toczą się prace przygotowawcze. Budowana jest stacja transformatorowa oraz przebudowywana linia energetyczna, która kolidowała z przyszłą inwestycją (na zdjęciu).

Galeria

zdjecie: 105247
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry