Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Anna Konopka SP4

 6 listopada 2017    21:14

30 października na słodko pożegnaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Podobnie jak w zeszłym roku, uczniowie klas starszych, zaopatrzeni w hasła propagujące czytelnictwo, częstowali cukierkami wszystkich czytających książki na szkolnych korytarzach i w bibliotece. Warto czytać!

Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP ? IASL-Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

Galeria

zdjecie: 105255

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry