Książki piszą się same - warsztaty literacko-plastyczne dla młodzieży

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 9 listopada 2017    14:28

7 listopada w samo południe w Spichlerzu Pałacu w Chrzęsnem 42 uczniów ze Szkół Podstawowych nr 4 i 5 w Markach wzięło udział w spotkaniu z Olą Cieślak - znaną graficzką, ilustratorką i autorką tekstów.

Artystka współpracuje z wydawnictwami mi.in. Dwie Siostry i Literatura, ale również z magazynami m.in. Charaktery, Smak, Sukces, Instytutem Książki w Krakowie. Kanwą spotkania z młodzieżą w Pałacu w Chrzęsnem była "Książka do zrobienia" - publikacja angażująca czytelnika we współpracę z autorem. Żywiołowa opowieść o tym jak powstaje książka, o tajnikach grafiki, o ludziach i zawodach zaangażowanych w tworzenie i produkcję książki wciągnęła słuchaczy.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję zwiedzić zespół pałacowy w Chrzęsnem - najstarszy zabytek powiatu wołomińskiego pełniący rolę centrum edukacyjno-kulturalnego. Obejrzeli również wystawę prac Józefa Wilkonia - międzynarodowej sławy malarza, grafika ilustratora i wystawę poświęconą C.K.Norwidowi - który bywał gościem właścicieli pałacu.

Organizatorem wyprawy do Chrzęsnego była Biblioteka Publiczna Miasta Marki.

Galeria

zdjecie: 105308
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry