Marcovia 2 - 3 Przyszłość Włochy

Paweł Jaczewski Marcovia

29 lipca 2009    20:54

Marcovia przegrała minimalnie z 6. drużyną IV ligi w zeszłym sezonie Przyszłością Włochy 2:3.

Skrót :

11. minuta : Któryś z naszych dotyka piłki ręką w polu karnym, sędzia wskazuje wapno, Matusiak rzuca się w prawo, piłka idzie w lewo 0:1.

24 minuta : Nasza strata w obronie, napastnik między dwoma obrońcami ucieka z piłką, jest sam na sam, podaje do partnera na prawą stronę, ten z kąta uderza do pustej bramki 0:2. Matusiak bez szans.

26 minuta : Michał Kowalski wyłuskał piłkę, podał do wchodzącego Rafała Piwko, a ten uderzył w długi róg i już tylko 1:2.

34 minuta : Konrad Kowalski dostaje dobre podanie, urywa się obrońcy uderza, minimalnie obok bramki.

35 minuta : Mocny, ale zablokowany strzał Piwka w środek bramki, bez trudu wyłapuje golkiper Przyszłości.

46 minuta : kilka zmian i roszada w ustawieniu : Zalewa idzie na lewą pomoc, Kosiński wchodzi na lewą obronę.

70 minuta : Strata w środku pola, długa dokładna piłka zawodnika Przyszłości do prawego pomocnika wrzutka i jeden z wchodzących ściną piłkę głową, Rataj bez szans - 1:3.

75 minuta : Kostka biegnie prawą stroną podaje do Płócienniczaka, ten jest w mało dogodnej sytuacji - uderza w poprzeczkę z 10 metra.

90 minuta : Podanie Groszka do Kinia, ten mimo, że jest naciskany przez obrońcę uderza prawą nogą w górny róg bramki 2:3 i to była ostatnia sytuacja meczu, sędzia nie daje rozpocząć gry.

Mimo, że był to sparing to był mecz walki, mieliśmy sporo ostrych wejść. Marcovia w pierwszej połowie mogła spokojnie zremisować, jednak nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji, w drugiej połowie do 70. minuty też mogliśmy podwyższyć wynik, gol nie podciął nam skrzydeł, ale brakowało czasu, żeby doprowadzić do remisu, który w dzisiejszym meczu byłby sprawiedliwym rezultatem. O wyniku zadecydowała duża ilość nieporozumień w obronie. Ponadto słabszy mecz rozegrali dzisiaj Mateusz Kostka oraz Łukasz Fijołek, który moim zdaniem lepiej prezentuje się w ataku niż jako łącznik między pomocą a atakiem. Jeśli chodzi o formację obronną należy wyróżnić Tomka Biernackiego i wprowadzonego po przerwie Rolanda Kosińskiego, kilka dobrych wyjść do piłki zaliczył też Krzysiek Ratajczyk.