Szukamy wykonawcy Sosnowej-Kościuszki

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 15 listopada 2017    16:08

Rusza kolejna duża inwestycja drogowa, realizowana wspólnie z powiatem.Jak usprawnić wyjazd z Okólnej w Sosnową i Kościuszki? W ciągu roku szkolnego tworzą się tu duże korki. Ten problem zostanie rozwiązany. Zamiast klasycznego skrzyżowania powstanie rondo, dzięki któremu ruch pojazdów będzie bardziej płynny. To tylko jedna z korzyści, która wyniknie (nie tylko dla kierowców) z realizacji inwestycji pod nazwą "Rozbudowa drogi powiatowej w ulicy Sosnowej i Tadeusza Kościuszki w Markach na odcinku od drogi krajowej Nr 8 do granic miasta Marki".

Marecki samorząd ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy trasy, łączącej nasze miasto z Białołęką. Zakres prac jest bardzo szeroki. Przede wszystkim wzdłuż Sosnowej i Kościuszki zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa. Rozwiąże ona problem ogromnych kałuż, które powstawały po intensywnych opadach deszczu. Kierowcy będą mogli zapomnieć o nierównym asfalcie w tej ulicy i... wyprzedzaniu rowerów. Miłośnicy dwóch kółek otrzymają bowiem drogę rowerową, która od granic Marek będzie prowadzić aż do Alei Piłsudskiego. Z inwestycji skorzysta również Wodociąg Marecki, który ułoży brakujące odcinki kanalizacji. Piesi otrzymają nowy, równy chodnik, doświetlony energooszczędnymi latarniami.

- Realizacja tak wielkiej inwestycji nie mogła być możliwa bez współpracy różnych instytucji. Dziękuję powiatowi wołomińskiemu za wsparcie finansowe i merytoryczne w przygotowaniu tego przedsięwzięcia. Dziękuję Wodociągowi Mareckiemu - kolejny raz wspólnie i racjonalnie realizujemy jednocześnie projekt drogowy i kanalizacyjny. Dziękuję też pracownikom ratusza m.in. za skuteczne aplikowanie o pieniądze z UE - podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

W miejskim biuletynie pisaliśmy, że finansowanie tej inwestycji przypomina układankę z puzzli. Pieniądze wykładają: samorząd Marek, powiat wołomiński i Wodociąg Marecki. Istotną część finansowania zapewniają pieniądze z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, dzięki którym sfinansujemy budowę drogi rowerowej.

- Cieszę się, że długie lata pomijania naszego miasta w budżecie powiatu zakończyły się w tej kadencji. Dzięki temu zrealizujemy największą inwestycję powiatową na terenie Marek. Pierwsze działania, które podjąłem w 2014 r., były skierowane właśnie na rozbudowę tego kluczowego  ciągu ulic. Dziś został ogłoszony przetarg, co udowadnia, że warto było toczyć skuteczny bój w powiecie o miliony dla Marek - mówi Arkadiusz Werelich, radny powiatu wołomińskiego.

O wyborze wykonawcy przebudowy Sosnowej i Kościuszki zdecydują dwa kryteria: cena oraz proponowany okres gwarancji. Termin otwarcia ofert w przetargu przewidziano na 30 listopada. Prace będą wykonywane w przyszłym roku.

Galeria

zdjecie: 105645
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry