Zielone światło dla przebudowy Alei Piłsudskiego

Paweł Pniewski UMMarki RadaMiastaMarki

 17 listopada 2017    10:09

Rada Miasta wyraziła zgodę na podpisanie umowy w sprawie modernizacji kluczowej drogi.

Długie rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, obecnym zarządcą mareckiej arterii, są na finiszu. Burmistrz Jacek Orych przedstawił radnym projekt uchwały "w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia w zakresie drogi krajowej nr 8". Chodzi o kompleksową przebudowę Alei Marszałka Piłsudskiego.  W środę, 15 listopada, Rada Miasta przegłosowała uchwałę.

- Gdybyśmy nie podpisali takiej umowy z GDDKiA, remont głównej ulicy w Markach sprowadziłby się do wymiany asfaltu - od krawężnika do krawężnika. Tymczasem dzięki porozumieniu otworzymy część bocznych ulic, przebudujemy skrzyżowania (tak, żeby umożliwić wpuszczenie komunikacji poprzecznej w przyszłości), położymy nowe chodniki i ścieżki rowerowe, wymienimy oświetlenie, powstaną wygodne przystanki. Zrealizujemy także bardzo ważne inwestycje, których zwykle nie widać. Wodociąg Marecki zyska brakujące elementy infrastruktury wodno-ściekowej, nasz samorząd będzie mógł przyłączyć się z bocznymi ulicami do systemu odwodnienia w Piłsudskiego - tłumaczy Jacek Orych.

W 2018 r. będą prowadzone prace projektowe, w 2019-2020 - wykonawcze. Będzie je realizować firma, która zbudowała już drugi odcinek obwodnicy Marek. Pieczę nad inwestycją będzie sprawować GDDKiA. Miasto przekazało dyrekcji program funkcjonalno-użytkowy, który powstał m.in. na podstawie spotkań z mieszkańcami.

Relacja Telewizyjnego Kuriera Mazowieckiego od 5:39

Materiał Radia FAMA

Galeria

zdjecie: 105696
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry