Szukamy wykonawcy inwestycji oświatowych

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 17 listopada 2017    15:23

Rozbudujemy przedszkole przy Dużej oraz zbudujemy filię szkoły podstawowej.Z każdym rokiem przybywa w naszym mieście mieszkańców, w tym również tych najmłodszych. Widać to po wynikach rekrutacji do szkół i przedszkoli. Rozbudowa szkoły podstawowej przy Okólnej była pierwszym krokiem, poprawiającym niełatwą sytuację mareckiej edukacji. Czas na kolejny.

W piątek  Mareckie Inwestycje Miejskie (MIM) ogłosiły, że szukają wykonawcy dwóch obiektów oświatowych w formule "zaprojektuj i zbuduj".

Po pierwsze, zostanie rozbudowane przedszkole przy ul. Dużej 1A. Powstanie tam nowy budynek przedszkolny i zagospodarowany teren. Będzie mogło w nim przebywać 225 dzieci.

Po drugie, przy Okólnej powstanie filia szkoły podstawowej nr 2. Umieszczone zostaną w nim klasy I-III, aby uniknąć funkcjonowania tej placówki na trzy zmiany od września 2018 r. Dzieci, zamiast omijać plac budowy, będą uczyły się w komfortowych warunkach przy Okólnej do czasu zakończenia rozbudowy przy Szkolnej. Wówczas nowa placówka zamieni się w przedszkole.

Oba obiekty - przy Dużej i Okólnej - powstaną w technologii modułowej. Dlatego MIM zdecydowały, że poszukają jednego wykonawcy prac. Od chwili podpisania umowy będzie miał on 7 miesięcy na wykonanie projektu i zrealizowanie robót. Przy takim założeniu, nowe obiekty będą gotowe na nowy rok szkolny. Termin składania ofert w przetargu mija 5 grudnia tego roku.W pierwszej połowie grudnia MIM planują ogłoszenie przetargu na budowę szkoły przy Wspólnej. Wstępne ogłoszenie informacyjne ukazało się już w unijnym biuletynie. Do tej placówki, po przeprojektowaniu z gimnazjum, będzie mogło uczęszczać 1200 uczniów.

Galeria

zdjecie: 105751
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry